Bugünkü
Takvim

Özal hakkında son iddia

Özal hakkında son iddia
Gazeteci Can Dündar, 8. Cumhurbaşkanı 'ın ölümü hakkında yürütülen soruşturma kapsamında eşi ve oğlu Ahmet Özal'ın telefonlarının iki sene boyunca dinlenmesine ilişkin olarak kendisine yıllar öncesinde gelen bir teklifi ilk kez yazdı. Dündar, kendi hazırladığı ve Turgut Özal'ın ölümünün anlatıldığı "Bir Suikastın Anatomisi" adlı belgeselin yayınından sonra telefonla ulaşan bir kişinin, Semra Özal'a ait özel fotoğraflar olduğunu ve bunları satmak istediğini anlattı. Dündar yazısında arayan kişinin, "Semra Hanım'ın bunları bildiği, eşini de bu fotoğrafları görmemesi için bizzat zehirlediği" iddiasını aktardı. Dündar'ın bunca yıldan sonra Ahmet ve Semra Özal hakkındaki iddiaların gündeme geldiği bir dönemde bu sözleri sarf etmesi ise kafalarda soru işaretleri bıraktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.