Bugünkü
Takvim

Soykırım

Başbakan Erdoğan, terörist devlet 'e sert çıktı: Gazze'de kardeşlerimiz şehit ediliyor. Ramazan'da soykırıma şahit oluyoruz. Bundan mutlu olan var

ABONE OL
Soykırım
Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen Dünya İslam Bilginleri Barış, İtidal ve Sağduyu İnisiyatifi Toplantısı'nın açılış töreninde konuştu. Erdoğan, 'in Gazze'de çocukları katletmesine sert tepki gösterdi ve bazı acı gerçeklere dikkat çekti:

Atılan bomba miktarı 500 tonu bulmuştur. Ölenler Filistinli olduğu için dünyanın sesi çıkmıyor. Ramazan'da bu sistematik soykırıma şahit oluyoruz. Birleşmiş Milletler niye var, dünya barışı için. Ama ne işe yarıyor Birleşmiş Milletler? Sadece burada 2,3 ülkenin gayretleri var.

Dünyayı suçlamak işin en kolay tarafı. Dünya susarken batı susarken maalesef İslam dünyası da susuyor. Soruyorum nerdesin ey İslam dünyası? Senin yüreğin yanmıyor mu? Sen Batı'yı bırak ya. Senin ailenin mensupları bu işi sahiplenmezse onlar sahiplenir mi.

Filistin'de bizim öz be öz kardeşlerimiz şehit ediliyor. Filistin'de insanlık onuru ölüyor. Kim ne derse desin daha ileri gidiyorum. Bizim için önemli olan Rabbimin rızasını kazanmaktır. Çok enteresandır şu anda Filistin olayından memnun olan İslam ülkeleri var. Çünkü memnun olmasalar onlar da müdahil olurlardı.

Akan kan ve gözyaşı başkalarının değil, bizim birbirimize yaptığımız haksızlığın neticesidir. Buna daha fazla rıza gösteremeyiz. Kardeşin kardeşi katletmesine rıza gösteremeyiz. Türkiye tüm bu çatışmaların dışındadır, ama bu tarafsızlık değildir.

Erdoğan, "İslam coğrafyasında tarafların arasında çözüme kavuşturulmayacak hiçbir mesele yoktur. Ölen çocuk Sünni ya da Şii olmaktan öte bizim çocuğumuzdur. Umutsuz değiliz ve olmayız" dedi.

Başbakan Erdoğan, 'da coşkulu bir kalabalığa seslendi. Gündeme dair açıklamalar yapan Erdoğan, Pensilvanya terör örgütünün yok edileceğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi ile Dolmabahçe Sarayı'nda bir araya geldi.

MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ
Suriye'de katledilen masumların mezhebiyle ilgilenmiyoruz. Her birini Müslüman kardeşlerimiz olarak görüyoruz. Siyasiler karşısında, bir İslam bilginin el pençe divan durmasını kabul edemem. Dolara mahkum olmuş kişiden alim olmaz. Alim ilmini satmaz. Zalime zalim demekten kaçınmadık. Masumun elini tutmaktan çekinmedik.
kalan karakter 1000

İnşalllah İnşalllah

Dünyanın dört bir tarafında özellikle Müslümanlara yapılan;zulüm öldürme ve işkencenin hemen sona ermesi için İslam Birliğinin kurulmasından başka çare yoktur.İnşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 18.07.2014 11:55
judas judas

israil az konuşuyo ve naapcaksa yapıyo.biz sadece konuşuyoruz.bu yüzden ciddiye bile almıyorlar artık.ahirette sorduklarında bu durum karşısında naaptınız derlerse.deriz ki çok üzüldük yaklaşık 2 ay israil mallarını boykot ettik.sonrada birbirimizi yedik.başı açık kapalı paralel yapı falan filan.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 18.07.2014 11:15
judas judas

dikkat ediyorsanız filistinliler yıllardır zulme uğruyo.bizim yaptığımız gösteri ve gıda yardımı...ve sürekli konuşmak konuşmak konuşmak.bide Irak ta 1,5milyon insan öldü.onuda hatırlatayım.one minute demek kınamak yetmez.nerde hareket orda bereket

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 18.07.2014 11:09
harbi harbi

yav suriyede olan katliam filistinin bin katı hemde vahşice çıt yok.ölümler bahane siysaet şahane

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 18.07.2014 10:09
adem adem

aramızda şerefsizler var arkadaşlar murat keser denen şerefsiz paralelcimisin sen İsrail köpeğimisin bınun yazılarını yayınlamayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.07.2014 09:53
judas judas

sürekli olarak birilerini şikayet etmeyin birilerini suçlamayın.yok paralel yapı yok israilli.dikkat et sürekli mağdursun.madem bu işi yapamıyosun çek git.sürekli ağlama şikayet etme.ben bu işi yapamıyorum aciz kaldım dersin çekilirsin...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 18.07.2014 11:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.