Bugünkü
Takvim

Şok karar

İstanbul'da 'de geçen mart ayında arabalı vapurun hareket etmesi sonucu denize düşen araçta ölen Ece Su Yılmaz ve anneannesi Şaziye Güleren'in ölümüyle ilgili olarak açılan davada, aile şikayetten vazgeçti

ABONE OL
Şok karar
'deki nda geçen mart ayında otomobilde 5 yaşındaki Ece Su ve anneannesi Şaziye Güleren'in ölümüyle ilgili görülen davada aile şok bir karar aldı. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, "Taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan geminin kaptanı Erkan Atalay ve avukatı katılırken diğer sanıklar, Levent Dönmez ve usta gemici Özay Yaşar katılmadı.

AİLE DURUŞMAYA KATILMADI
Mahkeme, Ece Su'nun ailesinin sanıklar hakkındaki şikayetinden vazgeçtiğine dair dilekçe gönderdiğini belirtti. Ailenin avukatı Mehmet Ejder Demir, "Aile duruşmalar nedeniyle sürekli acı çekiyor, yıpranıyordu. Bu nedenle böyle bir karar alındı" dedi. Ailenin kan parası alıp almadığı konusunda açıklama yapılmadı. Ece'nin annesi Ebru hanım ile babası Aydın Yılmaz, dünkü duruşmaya katılmadı.

ARAÇ YOKTU
15 Mart 2014 tarihinde Sirkeci İskelesi'nde meydana gelen olayda 5 yaşındaki Ece Su Yılmaz ile anneannesi Şaziye Güleren, feci şekilde can vermişti. Aracı kullanan Ece'nin annesi Ebru Güleren Yılmaz ile teyzesi Mine Dalkılıç ise yaralı olarak kurtulmuştu. İşte bu olayın duruşmasında savunma tanığı olan ve olay sırasında vapurda bulunan başmühendis Muhammet Bayraktar dinlendi. Bayraktar, "Olay yaşandığı sırada köprü üzerinde kaptanla beraberdim. Son baktığımda araç alımı ve kapak üzerinde araç yoktu" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.