Bugünkü
Takvim

İlk defa korudu

Eşlerinden şiddet gören kadınların çoğu korunamayınca canlarından oldu. Dün koruma polisi, bir kadını canı pahasına eşinin sından kurtardı oldu. Dün koruma polisi, bir kadını canı pahasına eşinin bıçaklı saldırısından kurtardı

ABONE OL
İlk defa korudu
ne boşanma davası açmak için koruma polisiyle gelen Birsen Y., eşi Hamza Y.'nin maket sına uğradı. Koruma polisi, genç kadının önüne geçerek kendisini siper etti.

5 GÜN ÖNCE VERİLDİ
Yıllardır eşinden şiddet gören 38 yaşındaki Birsen Y., eşinin kendisini öldürmesinden korktuğu için kısa süre önce koruma talep etti. Mahkeme kararıyla 5 gün önce sürekli koruma tahsis edilen kadın, boşanma davası açmak için dün sabah saatlerinde ailesi ve Karapürçek Karakolu'ndan bir polis memuruyla adliyeye gitti. Adliye bahçesine giren eşini takip eden eli bıçaklı Hamza Y. bir anda eşine saldırdı.

BİBER GAZI İŞE YARADI
Bu sırada koruma polisi kendisini siper ederek kadının önüne geçti. Birsen Y., yere düşünce polis memuru da eli bıçaklı adamın üzerine atladı. Biber gazıyla müdahale etmesine rağmen bıçağı bırakmayan saldırgan, polisin silahını çekerek "Teslim ol ya da ateş ederim" şeklinde uyarısının ardından kıskıvrak yakalandı. Birsen Y.'nin annesi Elmas K. de yaralandı.

YİNE TEHDİT ETTİ
Adliye bahçesinin duvarlarına kelepçelediği zanlıyı polis arkadaşlarına teslim eden kahraman koruma memuru, kadını olay yerinden uzaklaştırdı. Elindeki kelepçeye rağmen eşinin ardından "Getirin onu buraya, öldüreceğim" diyerek tehditler savuran saldırgan eş, ifadesinin ardından mahkemeye sevk edildi. Genç kadın ise eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, hayatını koruma polisine borçlu olduğunu belirtti. Hamza Y.'nin ilk eşini de maket bıçağı ile yaraladığı öğrenildi.


Aliye ÇETİNKAYA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.