Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.02.2020 Gazete
ABONE OL

Yargıtay’dan taşeron kararı

Yargıtay'dan taşeron işçiler ile ilgili 2 karar birden çıktı. 9. Hukuk Dairesi, bir kamu hastanesinde taşeron şirket bünyesinde temizlik görevlisi olarak çalışan işçinin ödenmeyen tazminatından hem kamunun hem de şirketin sorumlu olduğuna hükmetti, tazminatın Kamu Hastaneleri Birliği'nce ödenmesi yönündeki kararı bozdu

Yargıtay’dan taşeron kararı
Yargıtay'dan taşeron işçiler ile ilgili 2 karar birden çıktı. 9. Hukuk Dairesi, bir kamu hastanesinde taşeron şirket bünyesinde temizlik görevlisi olarak çalışan işçinin ödenmeyen tazminatından hem kamunun hem de şirketin sorumlu olduğuna hükmetti, tazminatın Kamu Hastaneleri Birliği'nce ödenmesi yönündeki kararı bozdu. 22. Hukuk Dairesi de taşerondan kadroya geçen işçilerin, sendikaların yetki tespitinde dikkate alınacağına karar verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.