Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.03.2017 Gazete
ABONE OL

na banka engeli

Sicil affına banka engeli
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), bankaları Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Bankalar Birliği'ne şikayet etti. Hükümetin borçları nedeniyle zor durumdaki esnafa kolaylık sağlamak için 20 bin ila 50 bin limitli faizsiz KOSGEB kredisi uygulaması başlattığını ifade eden TESK Başkanı Bendevi Palandöken, ancak bankaların hazır krediyi türlü bahanelerle engellediğini söyledi. Palandöken, "İnsanlar borçlarını ödedikleri ya da yapılandırdıkları halde bankalar kara listeden çıkarmıyorlar" dedi. Faizsiz KOSGEB kredisinden bankaların kara listesinde olmayan bazı esnafın da yararlanamadığını belirten Palandöken, "Neymiş efendim, SSK prim borcu, vergi borcu varmış. Oysa hükümet bu krediyi küçük işletmeleri rahatlatmak, nefes almaları için çıkarmıştı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.