Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.03.2017 Gazete
ABONE OL

Torku buğday üreticisinin yanında

Torku buğday üreticisinin yanında
Konya Şeker, dünyanın en büyük 5 gıda markasından birini dünyanın en önemli 10 tarım havzasından biri olan Konya Ovası'ndan çıkarma hedefiyle, ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıyor. Bu çerçevede Konya Şeker, Torku markası ile bulgur üretimine başladı. Karapınar'da kurulan ve geçtiğimiz günlerde üretime başlayan Torku Bulgur Fabrikası, günlük 120 ton buğday işleyecek ve 90 ton bulgur üretecek. Bir üretici kuruluşu olan ve bölge üreticisinin ürünlerini değerlendiren Konya Şeker, yaklaşık 77 milyon lira yatırım bütçesiyle tamamlanan tesisin buğday ihtiyacını da bölge üreticisinden karşılayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.