Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.11.2015 Gazete

hayatında yeni dönem

Çalışma hayatında yeni dönem
Hükümet programı üzerindeki lar son aşamaya geldi. Hükümetin icraatları 'Acil Eylem Planı' başlığı altında 3 ay, 6 ay ve 1 yıl içerisinde yapılacaklar şeklinde takvime bağlandı. 64. Hükümet'in önceliklerinden bazıları ise şöyle:
- Kıdem Tazminatı Fonu kurulacak. Tüm çilerin tazminattan yararlanması sağlanacak.
- Vergi yasaları ele alınacak.
- Asgari ücret bin 300 TL'ye çıkarılacak. Yeni özendirilecek, vergi ve sigorta prim indirimleri gözden geçirilecek.
- Devlet personel rejimi köklü şekilde gözden geçirilecek. Kamu çalışanlarının özlük hakları, statüsü, performans ile birlikte değerlendirilecek. Asıl işi yapan taşeronlar kadroya alınacak.

kalan karakter 1000

Ayhan Atakan Ayhan Atakan

Devletin işçisi, memuru hepsi kamu personeli olacak. Bu durumda kamu personeli yeşil pasaport hakkı nasıl işleyecek. Kamu işçisi yeşil pasaport alabilecek mi ? Yoksa sen işçiydin işçi kal mı denilecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.11.2015 16:19
Bahattin Bahattin

Emeklilikte yaşa takılanlar da bir düzenleme bekliyor.Artık halkın sorunlarına değinmenin zamanı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 19.11.2015 13:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.