Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.10.2015 Gazete
ABONE OL

kıskandırıyor

Türkiye ile Yavru Vatanı birbirine bağlayan KKTC'ye Su Temini Projesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı törenle faaliyete geçecek. Dünyanın gıptayla baktığı projedeki teknolojinin eşi yok

Asrın projesi kıskandırıyor
Mersin'deki Alaköprü Barajı'nda tutulan suyu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) ulaştıracak, 'Asrın Projesi' olarak nitelendirilen 'Türkiye'den KKTC'ye Su Temin Projesi', bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı törenle faaliyete geçecek. KKTC'nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak proje ile Anamur Dragon Çayı üzerinde tesis edilen Alaköprü Barajı'ndan alınacak yıllık 75 milyon metreküp su, Akdeniz'e döşenen boru hattı vasıtasıyla Girne yakınlarında inşa edilen Geçitköy Barajı'na aktarılacak.

DÜNYAYA İHRAÇ EDİLİR
Kalyon İnşaat KKTC Deniz Geçişi İsale Hattı Proje Direktörü Abdullah Halit Erenay
, projenin en önemli kısmı olan deniz geçişi için Türk mühendislerin, deniz içerisinde 250 metre derinlikte askıda boru geçişini planlayıp uyguladığını kaydetti. Erenay, 'dünyada bir ilk' olan proje ile Türkiye'nin, dünyaya satılabilecek tamamen yeni bir iletim modeli geliştirmiş olduğunu söyledi.


kalan karakter 1000

misafir misafir

yaptıkları yapacakların teminatıdır şahane bir adım

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.10.2015 12:02
misafir misafir

gurur verici helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.10.2015 12:01
mehmet mehmet

DÜNYA DURDUKÇA ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMAZ İNŞALLAH.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.10.2015 11:03
öztürk öztürk

bu suyu ab adı altında rumlara vermeyin versenizde karşılığında akdenizde ki doğal gaz ve petrol yataklarının kullanım haklarını alın ab birliği üç kağıtçıdır laflarına kanıp boşyere vermeyiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.10.2015 09:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.