Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.10.2015 Gazete

a ye

Kamuda işçiyken statüsüne geçenlere ve lere iyi haber var. Memurların kamuda işçilikte geçen süreleri emekli si hesabına dahil edilecek. , Ankara'da emeklileri 341 lira taksitle ev sahibi yapacak

Memura ikramiye emekliye ucuz ev
Maliye Bakanlığı'ndan kamuda işçiyken statüsüne geçenlere, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nden de () lere müjde geldi. Memurların kamuda işçilikte geçen sürelerinin emekli si hesabına dahil edilmesine karar verildi. Emeklileri ve dar gelirlileri ev sahibi yapmak için yürüttüğü faaliyetleri hızlandıran TOKİ de, Ankara'da 341 lira taksitle konut imkanı sundu. Kamuda işçiyken memur statüsüne geçip kıdem tazminatı almayanlara Maliye Bakanlığı'ndan iyi haber geldi. Bakanlık, bu kişilerin işçilikte geçen çalışma sürelerinin emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınması talebi ile ilgili olumlu görüş bildirdi. Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, kamuda çalıştığı kurumda işçilikten memuriyete geçerken kıdem tazminatı almayan çalışanlarının hak kayıpları bulunduğunu, işçilik çalışma döneminin emekli ikramiyesi hesabına dahil edilmemesinin bu kayıplardan biri olduğunu söyledi. Kaldırılması için konuyu toplu sözleşme masasına taşıdıklarını belirten Tonbul, şunları kaydetti:

HAK KAYBI OLMAYACAK
" SGK konuyla ilgili Maliye'ye görüş sordu. Bakanlık, 'İş sözleşmesinin işçi tarafından fesh edildiğine yönelik olarak kesin bir olguya dayanılmadığı sürece, statü değişikliğiyle kıdem tazminatı ödenmeksizin aynı kurumda görev yapmaya devam edenlerin işçilik sürelerinin emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınacağı' şeklinde olumlu görüş bildirdi. Bu görüş hak kayıplarının giderilmesi için sevindirici."

TOKİ EV SAHİBİ YAPACAK

TOKİ Başkanı Ergün Turan, birçok ilde konut satışı gerçekleştiren idarenin, Ankara'da da 341 liradan başlayan taksitle emeklileri ve dar gelirlileri konut sahibi yapacağını belirtti. Ankara'nın merkezi Kızılay'a yaklaşık 10 kilometre mesafede, Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi'nde kura ile satışa sunulan 952 konut için başvuruların 22 Ekim-20 Kasım arasında kabul edileceğini açıklayan Turan, şu bilgileri verdi: "2+1 niteliğindeki 583 konutun taksit ödemeleri 341 liradan başlıyor. Konutlar yüzde 12-20 peşinat ve 180-240 ay vade seçenekleri ile satılacak."


kalan karakter 1000

lazo lazo

neden ankarada sadece turkıyede tum sehırlerde tokı katılım lıstesı yapıp kım ev alcaksa ona göre ev alma hakkı yapılmalıdırrr...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.11.2015 11:52
n g das turk n g das turk

akpayesınde tokıdn ev sahıbı oldum allah razı olsun yaparız dıyprlarssa yapar inadına akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 16.10.2015 02:33
özkan özkan

seçimler yaklaştıkça vaatler çoğalıyor 13 yıldır ne yaptınız %2.5-3 de takılı kaldınız:emekli hangi parayla ödeyecek ev taksitlerini?Sayın akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır3
cevapla 15.10.2015 13:40
Bahattin Bahattin

Emeklilikte yaşa takılanlar da artık emekli maaşlarını almak istiyorlar.Bir düzenlemeyi acil olarak bekliyoruz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 15.10.2015 12:51
tegavüt. tegavüt.

nezaman

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 15.10.2015 11:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.