Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.02.2015 Gazete
ABONE OL

a 2 müjde

2.5 milyon ın yüzünü güldürecek 2 önemli adım atılıyor: 1- Kara listeye giren esnafa sıfır faizli verilecek... 2- 12 aydan fazla prim borcu olan esnaf ve çiftçiye taksit imkanı gelecek...

Esnafa 2 müjde
Hükümet, yaklaşık 2.5 milyon esnafın yüzünü güldürecek 2 önemli adım daha atıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ve sanatkara lerin açılması talimatının ardından, bankaların kara listesine giren, kredi borcunu ödemeyen esnafa sıfır faizli kredi kullandırılması için ilk adım atıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu da 12 aydan fazla prim borcu bulunan esnaf, sanatkar ve çiftçilere borçlarını taksitlendirme fırsatı getiriyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, sübvanse edilen faiz miktarının 750 milyon liraya çıkarıldığını açıklarken, yaklaşık 4-5 milyar liralık düşük faizli kredi musluğu da açılmış oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin üzerinde çalıştıklarını duyurduğu sıfır faizli kredi mekanizmasının ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Bu kredi iflasın eşiğine gelen işletmelere de umut kapısı olacak. Buna göre; bankaların kara listesine giren, kredileri ödemeyen esnaf da bu krediden yararlanarak işlerini yoluna koyabilecek.

PRİM BORÇLUSUNA DESTEK
SGK da, 12 ayı geçen borçları yapılandırarak bu adıma destek verecek. SGK tarafından yapılan açıklamada, 12 aydan fazla prim borcu bulunan sigortalıların başvuruda bulunması durumunda yapılandırmadan yararlanacakları duyuruldu. Meclis'te görüşülen tasarının mevcut haliyle yasalaşması durumunda, Bağ-Kur'luların talep etmeleri halinde uygulamadan yararlanacakları vurgulandı.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ali ali

bankalar tarafından kara lısteye alınmış 2 ci bir şans verilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 27.02.2015 12:13
murat murat

Artık ssk lılarıda düşünün pirim boru olanlar çare bekliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.02.2015 20:01
xl xl

yıllarca esnaf olupta 3 ay önce iflas etmiş borç harç içinde olana da fayda saglasınlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 18.02.2015 16:53
halkın içinden halkın içinden

esnaf geçim sıkıntısı çekiyor idareciler fırsata dönüştürmek

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 18.02.2015 10:07
burak burak

sgk haksızlık yapıyor bağkura yapılan imtiyazlar çok fazla oldu sgk kapsamında yaşı dolmuş günü gelmiş binlerce ssk lı var bunlarda çare bekliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 18.02.2015 08:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.