Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 01.02.2015 Gazete

ye 1 milyar euro

Çiftçiye 1 milyar euro
Avrupa Komisyonu (AK), Türkiye'de tarım sektöründeki yatırımcıya, katılım öncesi mali yardımlar kapsamında 800 milyon euro hibe katkısı sağlayacak. AB katkısı ile birlikte 245 milyon euro Türkiye katkısı da sağlanarak, yatırımcı ve ye toplam hibe desteği 1 milyar euronun üzerinde olacak. 2007-2013 dönemindeki hibe desteğinin sona ermesinin ardından uygulamaya konulacak "2014-2020 dönemi IPARD Programı"ndan, gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinde faaliyette bulunan üreticiler veya bu sektörlerde yatırım yapmak isteyen girişimciler ile kırsal alanda belirli yerel ürünlerin üretimi, kırsal turizm, kültür balıkçılığı gibi çeşitli alanlarda yatırım yapmak isteyen vatandaşlar yararlanacak. Yeni programın uygulanmasına 2015 yılı sonu başlanacak ve 2023 yılına kadar devam edecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.