Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.07.2014 Gazete
ABONE OL

Hakem vurgunu

Bazı uyanıklar, ' masrafını geri alacağız' vaadiyle, internette ücretsiz sunulan dilekçeleri postayla gönderip ı soyuyor

Hakem vurgunu
Vatandaşın parasını haksız yere alan lardan sonra şimdi de bu boşluğu doldurmaya çalışan dolandırıcılar türedi. Hakem heyetlerine başvurarak bankaların tahsil ettiği masraflarını almak isteyen ları gözüne kestiren uyanıklar, "Paranızı kurtaracağız" kandırmacasıyla 59 liraya dilekçe örneği satıyor. Radyo reklamlarıyla vatandaşı kandıran dolandırıcılar, kargoyla internetten bulunan dilekçeleri gönderip, 59 lira istiyor.

100 TANE FİRMA TÜREDİ
Tüketiciler Derneği Başkanı Aydın Ağaoğlu, avukatlar dışında hiç kimsenin hakem heyetleri nezdinde vekil olamayacağını, dosya takip edemeyeceğini belirterek, "100'ün üzerinde firma, faaliyete geçerek çağrı merkezleri kurdu ve vatandaştan çıkar sağlıyorlar" dedi. Vatandaşlar ise bu dolandırıcılara Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 'dur' demesini istiyor.


kalan karakter 1000

selma asan selma asan

ben 5 defa kredi çektım ama baya yukul ben pek beceremem nasıl olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.08.2014 22:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.