Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.05.2013 Gazete
ABONE OL

Mahkeme 'iptal' dedi

Başbakan'ın 'Görünce kahroluyorum' dediği OnaltıDokuz projesi için, 'Yasadışı' kararı çıktı

O gökdelenlere yıkma kararı çıktı!
İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi, Zeytinburnu Kazlıçeşme'de yükselen 'e ait OnaltıDokuz isimli projenin ruhsatının yasadışı olduğuna karar verdi. Yusuf Özden isimli vatandaşın açtığı davayı görüşen mahkeme, kararında şöyle denildi: "İnşa edilen yapıların, tarihi ve kültürel kimliği ve dünya mirası alanında olumsuz bir durum ortaya koyduğu anlaşıldığından dava konusu planların şehircilik ilkeleri, planları esas ve teknikleri ile kamu yararına aykırı olduğu sonucuna varılmıştır." Kararda ayrıca, somut gerekçeler olmadan 2.5 emsalli bir plana onay verildiği belirtildi. Mahkeme dava konusu işlemlerin iptaline karar verdi. Uzmanlar, ileriki safhalarda yeni davalar açılarak yıkım kararı da alınabileceğini iddia etti. Başbakan da, 'Onaltı- Dokuz' isimli kulelerle ilgili olarak, "Sahibiyle konuştum. 'Tıraşlayın' dedim. Ama hiçbir şey yapmadılar. Bunları görünce kahroluyorum" demişti.

Nazif KARAMAN

kalan karakter 1000

ali can ali can

Tabiki yikilmali, gökdelen dikecek baska yermi yok koskoca istanbulda? hem deprem bölgesi olan bir sehire böyle yüksek binalar dikmek dogrumudur, 17 agustos unutulmadi.. dogru karar verilmis kutlarim böyle haberlerle sevinebiliriz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.05.2013 01:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.