Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.03.2013 Gazete
ABONE OL

Primini öde yaşlılıkta kral ol

Yaşlıya bakım sigortası geliyor
, vatandaşların 'Yaşlanınca bana kim bakacak?', 'Aniden kaza geçirip felç olsam benimle kim ilgilenecek?' kaygılarına son verecek '' uygulamasını hayata geçiriyor. Sağlığında prim ödeyen, hastalığında 'krallar gibi' yaşayacak. Aile Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, Türkiye'deki tüm vatandaşların prim ödeyerek, sigortaları üzerinden özel bakım hizmeti alabilmesini sağlayacak çalışmaya başladıklarını söyledi. "Uygulama 'primli ödeme' üzerine kurulu olacak. Maddi durumu yetersiz vatandaşlar için de gelir testi sonuçları baz alınarak farklı prim miktarları belirleyeceğiz" diyen Çiftçi, primlerini yatıran tüm vatandaşların özel bakım hizmeti alabileceğini belirtti.

Burcu ÇALIK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.