Bugünkü
Takvim

'' modası

'Türk Malı' modası
ARAP Baharı'nın ardından Türkiye'ye ilgisi artan Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden ne de yoğun talep var. Bu ülkelere ihracatını yüzde 30 artıran yerli üreticiler, Arap alıcıların ambalaj üzerinde özellikle 'Made in Turkey' logosu görmek istediğini söyledi. Arap Baharı'nın ardından ekonomisi hareketlenmeye başlayan Mısır, Tunus, Libya ve Yemen'den Türk gıda ürünlerine talep patlaması yaşanıyor. Özellikle çikolata, şekerleme ve unlu mamül ihracatının bir önceki yıla göre ortalama yüzde 30 arttığı belirtiliyor. Geçen yıl 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türkiye bu yıl rakamı 2.4 milyar dolara çıkartacak.

Özge YAVUZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.