Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.09.2011 Gazete
ABONE OL

a 10 kat talep

'nin dargelirliler için 7 ilde satışa çıkardığı 4 bin 538 konut için 51 bin 178 kişi başvurdu. Evler kurayla verilecek

Ucuz konuta 10 kat talep
Ev hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen dargelirli vatandaşlar için konutları umut oldu. TOKİ'nin dargelirli ailelere 4 bin lira peşinatla satacağı konutlar başvuru rekoru kırdı. Başbakan 'ın büyük önem verdiği dargelirlilere yönelik konut uygulamalarına devam eden TOKİ'nin satacağı konutlardan satın almak isteyenler, illerde valilikler, ilçelerde ise kaymakamlıklar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 7 ilde yapılacak 4 bin 538 konut için toplam 51 bin 178 kişi başvuruda bulundu.

YEŞİLKENT ÖNDE
Rekor sayıdaki başvurular arasında en büyük ilgiyi Gaziantep Şahinbey'deki Yeşilkent projesi gördü. Yeşilkent'te konut sayısının yaklaşık 33 katı talep geldi. Projelerden ev almaya hak kazanacaklar noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecek. Kuralar Ekim ayı içinde çekilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.