Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.01.2011 Gazete
ABONE OL

'Beynimizle görüyoruz'

'Beynimizle görüyoruz'
Geçirdiği bir kaza sonucu vücudunun büyük bir bölümü yanan ve hastanede kaldığı 3 yıl boyunca, insan davranışları üzerine yaptığı araştırmalar ile dünyanın en önemli 10 düşünce adamından biri olarak gösterilen Dan Ariely, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları kapsamında İstanbul'a geldi. Konferans veren Ariely, "Pazarlamada tek yaptığımız şeyin insanlara tercihlerini sormak olduğunu sanıyoruz.
Pazarlama kişilerden cevap almak değil, onları düşünmeye itmektir. Çoğu zaman gözümüzle değil, beynimizle görüyoruz. en önemli becerimiz. Bu da tercihlerimizi etkiliyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.