Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.10.2010 Gazete
ABONE OL

Doğan dan çekiliyor

Doğan medyadan çekiliyor
, aralarında ve 'ün de bulunduğu daki varlıklarını satıyor. Satışla ilgilenenler arasında Murdoch, Time Warner, Axel Springer, RTL, Vivendi gibi ulusalararası medya devlerinin yanısıra KKR ve Mey İçki'yi satın alan Texas Pacific Group gibi fonlar da var. Konuyla ilgili olarak Goldman Sachs'a yetki veren grup, yaklaşık 2 milyar dolar civarında bir satış gerçekleşmesini bekliyor. , yaptığı açıklamada, satış çalışmalarının sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti: "Şirketimize yeni ortaklar alınması ve/veya bağlı ortaklıklarımızdaki ortaklık paylarının tamamen veya kısmen satılması, varlık satışı yapılması, hisse değişimi veya stratejik ortaklıklar kurulması da dahil olmak üzere, muhtelif işbirliği olanaklarının araştırılması konularında, ilgilenen kurumlar ile çalışmalar, danışman kuruluş refakatinde sürüyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.