Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.09.2018 Gazete
ABONE OL

Kazancakis!

Türkler tatil için ’a gitti. Ekonomik kriz yaşayan ’yu ihya etti. Ülkenin bu yılki gelirleri yüzde 11.5 oranında artış gösterdi...

Kazancakis!
Komşu, adaları fırsat bildi. Baklavayı, yaprak sarmayı, döneri kendine mal etti. Müzikli mekanları Türkçe şarkılarla şenlendirdi. Türk leri kendine çekti. Türkler akın akın 'a gitti.Santorini de Türk turistlerden payını fazlasıyla aldı.

KOMŞU ÇOK MUTLU
Yunan Adaları, Türkler'in merkezi haline geldi. Hal böyle olunca 'nun gelirleri yükseldi. Yunanistan'da turizm gelirlerinin bu yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda yüzde 11.5 oranında artış gerçekleştiği bildirildi. Yunanistan İstatistik Kurumu (ELSTAT), 2018 ikinci çeyrek konaklama ve yiyecek hizmetleri ciro endeksini açıkladı. Buna göre, bu yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda yüzde 11.5 oranında artış gerçekleşti. Bu oranın, bir önceki yılın aynı dönemindeki yüzde 7.3'lük artışı geçtiği belirtildi. Yunanistan'ın önemli gelir kaynakları arasında bulunan turizm, geçen yıl milli hasılada yaklaşık yüzde 20'lik payın sahibi olmuştu.Bu yaz Türkiye'den Yunanistan'a 1,5 milyon turist gitti.