Bugünkü
Takvim

Dehşet taksi

2 sevgili, ‘’ adlı mobil uygulamadan araç istedi. Gelen şoför ikiliyi kaçırıp, darp etti. Skandal karakolda bitti. Şirketten ise ‘O sürücü sistem dışı bırakıldı’ açıklaması geldi

ABONE OL
Dehşet taksi
İstanbul Bakırköy'de 2 genç, yolcularla taksileri bir araya getiren "BiTaksi" adlı mobil uygulama üzerinden çağırdıkları takside dehşeti yaşadı. Skandal, mağdur çiftin, olayı sosyal medyadan paylaşmasıyla ortaya çıktı. Buna göre, Jennifer R. adlı genç kız ile sevgilisi, 19 Mart'ta "BiTaksi" uygulamasından taksi çağırdı. Çift, taksiye binip yola çıktı.

1 HAFTA TAKİP ETTİ
Yol üzerinde bir kazaya denk gelen taksi şoförü Barış Karakaş, kazada yaralananlara, "Sizi ezer geçerim" diye bağırdı. Bunun üzerine taksiden inen çift, yi polise şikayet edip olay yerinden uzaklaştı. İkili, 26 Mart günü ise başlarına geleceklerden habersiz aynı mobil uygulamasını kullanarak yine taksi çağırdı. Taksiye binen çift, sürücü koltuğunda Barış Karakaş'ın olduğunu görünce korkuya kapıldı. Çifti 1 haftadır takip ettiğini söyleyen taksici, gaza basıp, ölüm tehditleri yağdırdığı ikiliyi kaçırdı. Alıkoyduğu müşterileri bir taksi durağında indiren Karakaş, diğer taksicilerle birlikte ikiliye şiddet uyguladı. Yolcuları tekmeleyip bıçak çeken Karakaş, "İsminizi adresinizi biliyorum. Polise giderseniz sizi öldürürüm" tehditleri yağdırdı. Eşyaları kırılıp caddeye atılan çift, darp raporu alıp soluğu karakolda aldı. Jennifer R., sevgilisinin yüzünde şişlikler ve gözünde hafif görme kaybı oluştuğunu söyleyerek takside yaşadıkları dehşeti sosyal medyadan paylaştı. Gözlerin çevrildiği "BiTaksi" ise sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Mağdurları arayıp özür dileyen şirket, olaya karışan taksicinin sistem dışı bırakıldığını ve mağdurlara her türlü desteğin verileceğini açıkladı.


Jennifer R., saldırıdan sonra erkek arkadaşının fotoğrafını paylaştı. Polisin olayı ciddiye almadığından yakındı.

ŞİRKET ÖZÜR DİLEDİ
Jennifer R., sevgilisiyle takside yaşadıkları dehşet doku anları, sosyal medyadan deşifre etti. Olayı öğrenen "" şirketi, mağdurları arayıp özür diledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.