Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

krizi!

Maskeli 4 kişi soymaya kalkıştı. Olayda silahlar konuştu. İki kişi yaralandı, büyük korku yaşayan bir esnaf ise kalp krizi geçirerek öldü...

Soygun krizi!
İstanbul Ataşehir, dün sabah kanlı bir girişimine sahne oldu. Olay Yeniçamlıca mahallesi Dursunbey Caddesi'ndeki bir da meydana geldi. Maskeli ve pompalı tüfekli 4 kişi, kuyumcuya silahı doğrultarak altınları istedi. Kuyumcu ve içeridekiler soygunculara silahla karşılık verdi. Bunun üzerine soyguncular kaçmaya başladı. Zanlılaır kaçarken etrafa ateş açmaya başladı. Çıkan çatışmada kuyumcunun kardeşi Emrah Yakıcı ile o sırada yoldan geçen Hamit Yıldız yaralandı. Olaylara şahit olan esnaf Adil Bozdemir ise kalp krizi geçirdi. Soyguncular geldikleri araçla kayıplara karışırken, yaralılara ilk müdahale yakında bulunan tıp merkezinde yapıldı. Ardından yaralılar ambulansla çevre hastanelere sevk edildi. Kuyumcunun hemen bitişiğindeki işyerinin sahibi Adil Bozdemir hastanede hayatını kaybetti.

SİLAHI GÖRÜNCE...
Olay yerinde yapılan incelemelerde 39 adet boş kovan ele geçirilirken güvenlik kameralarını izleyen polis ekipleri, maskeli soyguncuların aracını tespit etti. Polis, soyguncuların kullandığı minibüsü bir sokakta terk edilmiş halde buldu. Olayı anlatan kuyumcu, "İçerideydik dört kişi geldi. Silah doğrulttular, tüfek vardı. Ben silahın üzerine atladım. Yaralılardan biri kardeşim" dedi.