Bugünkü
Takvim

KapitalİSYAN

Patronlara bir haller oldu! Ali Koç'un 'Eşitsizliği gidermek için kapitalizmin ortadan kalkması gerek' sözüne Zeynep Bodur Okyay destek verdi. Bülent da 'Değişim şart' diyerek halkaya eklendi

KapitalİSYAN
Türk iş dünyasının önde gelen patronlarının birbiri ardına yaptığı kapitalizm karşıtı açıklamalar dikkat çekti. Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'un, "Eşitsizliği gidermek için kapitalizmin ortadan kalkması gerek" sözüne, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, destek verdi. Zeynep Bodur Okyay, "Kapitalizmin insanileştirilmesi" gerektiğini söyledi.

'TERÖRÜ HIZLANDIRDI'
Bodur, "Bir türlü azaltılamayan gelir adaletsizliği, terörün yolculuğunu hızlandırdı. Vahşi kapitalizme 'dur' demezsek terörün yarın hangi başkentin kapısını çalacağını bilemeyiz" dedi. Son olarak Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da benzeri bir çıkışta bulundu. Geleceğimizi tehlikeye düşüren sonuçların olduğunu belirten Bülent Eczacıbaşı, kapitalizmin insanlık için istenilen sonuçları vermediğini ifade etti. Karamsar bir geleceğe karşı 'değişim' zorunluluğunu vurgulayan Eczacıbaşı, şöyle konuştu:

İSTENENİ VERMEDİ
"Geleceğimizi tehlikeye düşüren sonuçlar var. Bunu bugünden fark etmemiz gerekiyor. Değişme zorunluluğu yine karşımızda. Bir değişimin olması gerektiği kesin. Ancak bu değişimin ne yönde olması gerektiği konusunda çok tartışmalar var. Kapitalizm insanlık için istenen sonuçları vermedi, veremedi. Ne şekilde değişmesi ve yerini neyin alması gerektiği konusunda dünyada tartışmalar sürüyor."

SÖZLERİ YANKI UYANDIRDI
Ali Koç ve Zeynep Bodur Okyay'ın ardından bir anda anti-kapitalizm çıkışı yapan Bülent 'nın açıklamaları da yankı uyandırdı. Sanal alemde, patronların bugüne kadar kapitalizme neden sessiz kaldığı soruldu. Patronların bu soruları cevaplandırması da istendi.


Kapitalizm karşıtı ilk çıkışı, G20 Zirvesi öncesinde yapılan B20 toplantısında Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç yaptı. Koç, "Eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir. Ben en azından eşitsizliğin minimum seviyeye indirilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.kalan karakter 1000

emekli emekli

karma kapitalist ekonomik düzen yerini kapitalizme biraktı .kaitalizmin doğal soucu sosyalizmdir ((.sosyalizme giden yol kapitalizmden geçer) derler .sosyalızm dinsizliği çağırıştırıyor acaba istenen bumudur.liberalizmden neden vazgeçiliyor , kapitalizm için en ideal olan liberallik değilmi .en baba profların işi gücü siyaset yapmak basın öyle geniş halk kitlesi bu kavramları bilmiyor bende ,biraz ne denmek istendiğini açıklayacak alim yazar çizer takımının yorumlarını bekliyoruz ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.11.2015 10:18
egenç egenç

Sosyal sorosizm.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.11.2015 08:47
misafir misafir

dimi ya.bir taraftan vereceksin.sonunda dönüp dolaşıp yine sana gelecek.birşey vermez isen ne alacaksın.nasihat.ver kardeşim ver verde onlar bir şekilde yine sana dönsün.halkın refahı yükseldikçe sizin refahınızda yükselir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 23.11.2015 07:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.