Bugünkü
Takvim

Fıkra gibi evler!

ABONE OL
Fıkra gibi evler!
Samsun'un Çarşamba İlçesi'ndeki bazı evler, "Karadeniz fıkralarını" aratmadı! 196'de evleri sular altında kalan vatandaşlar için tek katlı 240 ev yaptırıldı. Yıllarca bu evlerde yaşayan vatandaşlar, bir süre sonra evlerinin yerine daha büyük bir ev yapma kararı aldı. İnşaat bitene kadar kirada oturmak istemeyen vatandaşlar, oturdukları tek katlı evlerinin üzerine bağımsız olarak 2-4 katlı apartman yaptı. Uygulamanın yayılması sonucu ilçede eski evin üzerine yapılmış binaların sayısı zamanla 50'ye ulaştı. Görenlerin ilgisini çeken binalar, zamanla tehlike oluşturduğu gerekçesiyle sahipleri tarafından yıkılmaya başlandı. Bugün ilçede bu şekilde sadece birkaç yapı kaldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.