Takvim

Vav TV Canlı Yayın
ABONE OL

Dersimiz:

Üniversite öğrencisi , bindiği minibüste vahşice katledildi! Cinayetin ardından şoförlere güven azaldı. Veliler için ise servislere 'kameralı' sistemi kuruldu!

Dersimiz: Takip
Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan 11 Şubat'ta bindiği minibüste, vahşice katledildi! Katiller Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe kısa sürede yakalanırken, genç kız kadına yönelik şiddetin simgesi haline geldi. Sokak ve caddelere 'ın adı verildi. Caniler, toplum vicdanında en ağır cezaya hapsedildi. Katiller için ağırlaştırılmış müebbet istendi. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, ise Özgecan Aslan cinayetinin ardından ailelerin ve araçlara binen kişilerin servisçilere güveninin azaldığını belirtti. Servis şoförlerinin, çocuklara ailesinden sonra en yakın kişi olduklarını anlatan Apaydın, o nedenle servis seçiminde hassas davranılması gerektiğini kaydetti. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı da bir minibüste işlenen Özgecan Aslan cinayetinin ardından toplu taşıma araçlarının güvenliğiyle ilgili tartışmaların başladığını ve servis araçlarına kamera sisteminin yerleştirilmesinin gündeme geldiğini söyledi.

1 ARACA 4 KAMERA
GPS ile araçların edilmesi konusunda çalışmaların başladığını kaydeden Elmadağlı, "Servis araçlarımıza biri önde, biri arkada, biri sağda, biri de içeride olmak üzere 4 kamera yerleştireceğiz. Şu anda bazı servis araçlarımızda bu kamera sistemi yerleştirildi. 2016- 2017 eğitim öğretim döneminde ise tüm servis araçlarımıza kamera sistemini yerleştirmiş olacağız" dedi.