;

Gerçek

'ün son i 'in izlerini taşıdı. '' diye herkesi kandırdı Ancak bu sözün gerçeği 'da hayata geçti. Bir öğretmen başarısıyla öğrencilerini aydınlattı...

Gerçek mucize
Gülen örgütünün lideri , sanata da el attı. , son i ile Gülen'in hayatını anlatmaya çalıştı. Açtığı okullarla gündeme gelen Cemaat'e filmde övgüler yağdırdı. Herkese 'mucize' dedirterek cemaatin propagandasını yaptı. Oysa asıl mucize bir sınır köyünde yaşandı. 'ın Özalp ilçesinde eğitim veren Özalp Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO), son 4 yılda yapılan sınavlarda 3 kez üst üste Türkiye birincisi oldu. İran sınırında bulunan Özalp YBO'ya 2011 yılında atanmasının ardından öğretmenlerle birlikte eğitim başarısının artması için çalışmaya başlayan okul müdürü Mehmet Salih Aksoy, hayata geçirdiği projelerle yüzlerce öğrencinin Türkiye ve Van'daki değişik liselere yerleşmesini sağladı. Okulun başarılarıyla adını duyurmasını kendilerine hedef olarak belirleyen öğretmenler, gösterdikleri çabayla 2010-2011 eğitim öğretim yılında SBS'ye katılan 105 öğrenciden 61'ini çeşitli liselere yerleştirmeyi başardı.

3 KEZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Bu sonuçla YBO'lar arasında en yüksek rakama ulaşarak Türkiye birincisi olan Özalp YBO, 2011- 2012 yılı SBS'de 64, 2012-2013 yılı SBS'de de 96 öğrencisini çeşitli liselere yerleştirerek üst üste 3 kez Türkiye birincisi oldu. Geçen yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) hazırlanan 120 öğrenciden 96'sının çeşitli liselere yerleştiği okulda, bu yıl da 2 öğrenci soruların tamamını doğru yanıtlayarak birinciler arasındaki yerlerini aldı.

ANLAYAN ANLADI...
Mahsun Kırmızıgül'ün 'Mucize' filmini izleyen birçok kişi, konunun özünü anladı. Yaptırdığı okullarla adından söz ettiren Cemaat'in izlerini taşıyan filmde Kırmızıgül senaryo yazarı, yönetmen ve oyuncu olarak dikkat çekti. Başroldeki Mahir öğretmeni ise usta oyuncu Talat Bulut canlandırdı. Kırmızıgül bu filmdeki şifrelerle adeta Cemaat'in propagandasını yaptı.

'GURUR DUYUYORUZ'
Özalp
Yatılı Bölge Ortaokulu'na (YBO) 4 yıl önce atanan okul müdürü Mehmet Salih Aksoy, tam bir başarı hikayesi yazdı. 4 yılda 3 kez YBO'lar arasında Türkiye birincisi olan Özalp YBO, geçen yılki TEOG sınavında 120 öğrenciden 96'sını çeşitli liselere yerleştirdi. Aksoy, bu yıl yapılan TEOG'da da 2 öğrencisinin soruların tamamını doğru yanıtlayarak birinciler arasında yer aldığını söyledi.
  • 21 Ocak 2015, Çarşamba

kalan karakter 1000

Rizeli Rizeliolay budur mucize buna denir mahsunn..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.01.2015 18:49
salih uçmaz salih uçmaz

son 1-2 aydada imtihansız bir sürü insan memur oldu. örnekmi imamların yakınları

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 21.01.2015 11:16
ibilgili ibilgili

eğri oturup doğru konuşalım. cemaat iyi öğrenci yetiştiriyor.zaten imtihanlartda ön sıraları alıyorlar. soruların çalınması bile gereksiz.en iyi teşkilatlanmaları güneydoğuda pkk bitti paralel başladı cizredeki gibi.bunlarla mücadele çok kapsamlı çok yönlü olursa başarılı olunur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır5
cevapla 21.01.2015 08:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.