Bugünkü
Takvim

Yeğen Gülen'in, kolej sertifikasıyla denklik oyunu

Paralel Yapı lideri 'in yeğeni 'in, ABD'de bir kolejden aldığı sertifikayla Türkiye'den doktora denkliği talebi, "Dünyayı kendimize güldürürüz" denilerek üçüncü kez reddedildi

ABONE OL
Yeğen Gülen'in, kolej sertifikasıyla denklik oyunu
Fethullah Gülen'in yeğeni , ABD'de bir kolejden aldığı sertifikayla Türkiye'den doktora denkliğinin peşine düştü. Muaz Gülen, "Sanatta yeterlilik" alanında ABD'den aldığı sertifikanın karşılığında, doktora denkliği verilmesi talebiyle Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) yaklaşık 2 yıl önce başvuru yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, talebi inceledi. Ne ABD'de ne de başka bir ülkedeki üniversitelerde söz konusu alanda doktora programı olmadığı tespit edilerek, talep reddedildi.

MAHKEMEYE GİTTİ YİNE OLMADI

Muaz Gülen, kararı mahkemeye taşıdı. Mahkeme, YÖK'ten yeniden değerlendirme istedi. Mimar Sinan Üniversitesi yeniden bir kurul kurdu ve talebi yine reddetti. Muaz Gülen'in avukatları, bu kez konuyu Üniversitelerarası Kurul'a (ÜAK) taşıdı.

'KENDİMİZE GÜLDÜRÜRÜZ'
En son 27 Haziran'da Konya'da gerçekleştirilen ÜAK toplantısında Gülen'in denklik talebi tekrar gündeme geldi. Toplantıda, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Şerif Ali Tekalan denkliğin verilmesi gerektiğini söyledi. Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Abdülkadir Şengün'ün de aynı yönde konuşma yaptı. Denklik Komisyonu Sorumlusu Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Yalçın Karayağız ise ABD'de "sanatta yeterlilik" doktora programı olmadığını belirterek, 1.5 yıl önce aynı kişinin aynı başvurusunun tekrar reddedildiğini, adayın mahkemeye gittiğini, mahkemenin yeniden değerlendire istediğini ve denklik komisyonun aynı yönde karar aldığını belirtti. Karayağız, söz konusu denklik talebinin kabul edilmesinin söz konusu olamayacağını vurgulayarak, "Denklik verirsek, dünyayı kendimize güldürürüz" dedi. Gülen'in denklik talebi bu gerekçelerle 3'üncü kez reddedildi. Gülen, sosyal medyada kişisel hesabında daha önce Pensilvanya'da görüntü yönetmeni, son olarak da Kalifornya'da bir şirkette sanat yönetmeni olarak çalıştığını duyurmuştu.

Safure CANTÜRK/SABAH

kalan karakter 1000

Ezber Bozan Ezber Bozan

17 Aralik darbe girisiminden önce olsaydi belki ÜAK baskiyla, santajla vermek zorunda kalirdi!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.07.2014 01:27
emre emre

seçimden sonra ekmaletin kemal bahçeli gülen falan kalmayacakkkk göreceksiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 15.07.2014 08:28
muhammet muhammet

bunlara oy yok fırıncı ekmelde bunlardan kemalde bahçelide iplerini fetonun eline vermiş oynuyolar işte

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 15.07.2014 08:27
koray koray

chp de bu haşhaşi örgüte alet oldu ya pes doğrusu

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.07.2014 08:25
Hakan Hakan

hangi taşı kaldırsan bu densiz gülen çıkıyor arkadaş bu nasıl hocaymış Allah ıslah etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 15.07.2014 08:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.