Bugünkü
Takvim

cı takipteydi

3 kişiyi öldüren yüklü otomobilin sürücüsü, polisin takibi altındaydı. Amacı, Başbakanlık sokağını havaya uçurmaktı. Ama son anda takip edildiğini anladı ve bomba yanlış adreste patladı

ABONE OL
Bombacı takipteydi
'daki , dün büyük bir gürültüyle sarsıldı! Hain ellerin uzandığı sokakta 3 kişi öldü, 34 kişi yaralandı ve milyonlarca yürek yandı! Olayın üzerinden 24 saat geçmeden de ayrıntılar ortaya çıktı. Polis, sokakta patlayan otomobilde, "düzenekli " kullanıldığını kesinleştirdi. Bombacının ise polisin takibini fark edince asıl hedefinden vazgeçtiği belirtildi. Emniyet'in verdiği bilgiye göre bombacı, aracı, Başbakanlık Merkez Bina'nın bulunduğu sokağa doğru yönlendirmeye uğraştı. Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın karşılıklı bulunduğu sokağın girişine doğru gitmeye çalışan bombacı, bir türlü aracı park edecek yer bulamadı.

SİLAH SESLERİ DUYULMUŞ
Emniyet kaynakları, polis takibini son anda fark eden bombacının, aracı trafiğin aktığı Kumrular Sokak'a yönlendirip burada bulduğu ilk yere bırakıp kaçmayı amaçladığını ifade etti. Aracı park etme gereği duymadan, kapısı açık bir şekilde bırakıp hızla olay yerinden uzaklaşan bombacının, bu arada araçtaki bomba düzeneğini çalıştırdığı belirtildi. Bombacının, polis tarafından takip edilmesinden dolayı, olay anından kısa bir süre sonra zanlılardan birinin yakalandığına da dikkat çekildi. Önünde bomba patlayan binanın üçüncü katında oturan ve da yaralanan bir kadın, olay anını şöyle anlattı: "Patlamayla birlikte evin içine alevler doldu. Banyoya koştum. İki-üç dakika içinde eve bazı adamlar geldi. Polis olduklarını söyleyip, bizi binadan çıkardılar. Büyük patlamanın ardından iki-üç küçük patlama daha oldu. Silah sesleri duyuldu."

SİYASİ SUÇLU
Tanık kadının sözleri ve patlama alanına yakın binalardaki esnafın da olay yerine polisin çok çabuk geldiğine dikkat çekmesi, bombacının polis tarafından takip edildiğini güçlendiren unsurlar olarak öne çıktı. Bu arada patlama sonrası yakalanan kadın zanlının, siyasi suçtan dolayı yattığı Ankara Sincan Kadın Cezaevi'nden bir hafta önce çıktığı iddia edildi.

BDP SALDIRIYI ŞİDDETLE KINADI
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Eşbaşkan Gültan Kışanak, yaptıkları yazılı açıklamada, Ankara ve Siirt'te gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını bildirdi. Açıklamada, "Her iki olayı yapan ve yaptıranlar bir an önce açığa çıkarılmalıdır. Hiçbir soru işaretine yer bırakmayacak şekilde sağlıklı bir soruşturma yürütülmeli ve tüm bilgiler kamuoyu ile paylaşılmalıdır" denildi.

'İLGİMİZ YOK SAVUNMASI
Terör örgütü PKK, kendilerine yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Ankara'da yaşanan patlamayla hiçbir ilgilerinin bulunmadığını belirterek, "Bu olayla bağlantımız kurularak Kürt düşmanlığı geliştirilmek, sivil insanlarımız hedef yapılmak istenmektedir" dedi. PKK bundan önceki saldırılarda da başlangıçta saldırıyla ilgisinin olmadığını öne sürmüş ama sonra kabullenmişti.

HAYAT NORMALE DÖNDÜ
Kumrular Sokak'ta dün hayat yeniden normale döndü. Kaybettikleri arkadaşlarının acılarını yüreklerine gömen esnaf, Türk bayrağı astıkları dükkanlarını açtı. Vatandaşlar da balkonlarını bayraklarla donattı.


ŞERİFE GÜZEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.