Bugünkü
Takvim

Ailelere çocuk desteği

Çocuklara yönelik yeni destekler devreye giriyor. çocuğu olana 7 bin 200 lira verilecek, uygulama pazartesi başlayacak

Ailelere çocuk desteği
Hükümet, toplumun tüm kesimlere desteğini sürdürüyor. Ailelere yeni destekler başlıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çoklu doğum yardımı programının 12 Kasım itibariyle uygulanacağını, pazartesi taleplerin alınmaya başlayacağını söyledi. Bu program ile , üçüz gibi çoklu doğumla karşılaşan ihtiyaç sahibi ailelere 0-2 yaş aralığında çocuk başına aylık 150 lira ödeme yapılacak. İkiz çocuğu olan bir aile 2 yılda toplam 7 bin 200 lira alabilecek. Bu yardımın, aşı takviminde yer alan aşıların süresi içinde yaptırılması kaydıyla ödeneceği öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.