Bugünkü
Takvim

e kapısı açılıyor

Üniversite ve meslek lisesi i dikkat! Yaz dönemi için başvuruları başladı. kurum ve kuruluşları da stajyer öğrencilere kapılarını açacak. Alımlarda başı , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve çekecek

Öğrencilere kamu kapısı açılıyor
Kamu kurum ve kuruluşları yaz döneminde zorunlu ve tanıtım programları için kapılarını e açmaya hazırlanıyor. Stajyer kontenjanları, kurum ve kuruluşlarının ihtiyacına göre belirleniyor. Daha çok öğrenciye ulaşmak isteyen kamu kurum ve kuruluşları, 3 veya 5 günlük tanıtım ve bilgilendirme programları için öğrencileri kabul ediyor. Para dergisinin haberine göre; bu yaz Hazine Müsteşarlığı'nda yaklaşık 130, TBMM'de 525, 'nda 800, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda bin 540, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda 190, 'de 2 bin 300 civarında öğrencinin staj görmesi bekleniyor.

NELER İSTENİYOR ?
Merkez Bankası, stajyerlerini belirledi. Hem üniversitelerden hem meslek liselerinden stajyer alan TRT, meslek lisesi öğrencilerinin başvurularını 15 Mayıs'a kadar kabul edecek. Meslek liselilere asgari ücretin yüzde 30'u kadar ücret ödenecek. Üniversite öğrencilerinin staj başvurularını alan TBMM, meslek liseliler için ise süreci bugün başlatıyor. TBMM'de staj yapmak isteyen meslek liseliler başvurularını bugünden itibaren ay sonuna kadar yapabilecek. Öğrencilere net asgari ücretin yüzde 50'si oranında ödeme yapılacak. Kamu kurumlarında staj yapmak isteyen öğrencilerden talep edilen zorunlu belgelerin başında öğrenci bilgi formu, öğrenci belgesi, not döküm belgesi, adli sicil raporu, nüfus cüzdanı geliyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamu kurum ve kuruluşlarının güvenlik soruşturması noktasında bir hayli titiz davrandığı görülüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.