Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.05.2013 Gazete

Yok böyle hayal!

Türk zenginler; Sharapova ile tenis maçı yapmak, ile kahve içmek, lüks bir şatoda konaklamak gibi hayalleri için kesenin ağzını açıyor. Öyle ki; bu uğurda 1.5 milyon doları gözden çıkaranlar bile var...

Yok böyle hayal!
Türk iş dünyasının ve sosyetenin yeni gözdesi 'kişisel seyahat planlaması' oldu. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen zenginler, bunun için kesenin ağzını açıyor, bu uğurda servet bile harcıyor. Ünlü tenisçi Maria Sharapova ile maç yapan, Oscar törenine katılan, ünlü sporcu Tiger Woods ile golf oynayan, istediği şatoda tatil yapan Türk zenginler, 1.5 milyon dolara varan harcamalar yapıyor. Lüks seyahat kulübü Boutique Style, kendilerine başvuran kişilerin önce isteklerini dinliyor, ondan sonra bunları gerçeğe dönüştürecek kişiye özel seyahat planlamasını hazırlıyor. Boutique Style Genel Müdürü Aslı İrem Boyacıgil, iş dünyasından ve sosyeteden birçok isim için kişisel seyahat planlaması yaptıklarını söyleyerek, "İnsanların hayallerini gerçekleştiriyoruz. Tüm isteklerine yanıt vermeye çalışıyoruz" dedi.

YILDIZLARLA MAÇ
Boyacıgil; bedevi çadırı, şato ya da buz otellerde konaklamak gibi isteklerin yanı sıra, Paris Hilton, Maria Sharapova, Tiger Woods gibi dünyaca ünlü yıldızlarla tanışmak, Oscar törenine katılmak, ünlü bir modacıyla alışverişe çıkmak, meşhur bir şefle birlikte yemek yemek gibi hayalleri gerçekleştirdiklerini kaydetti. Bu tür isteklerin faturasının da hayli kabarık olduğunu belirten Boyacıgil, bir işadamının sadece tek bir seyahat için 1.5 milyon dolar ödediğini vurguladı.

GURME TURLARI

Balayı, kültürel, gurme, alışveriş, macera, safari başlıklarında da birçok seyahat seçeneği sunduklarını anlatan Aslı Boyacıgil, şöyle konuştu: "Dünyanın dört bir yanındaki, ultra lüks ve sıradışı otellerde de konaklama imkanı sunuyoruz."

ÖZLEM KAMER TERCANLI

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.