Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.03.2013 Gazete
ABONE OL

Aç kalacaklar

Kıbrıslı Rumlar parasızlıktan sonra açlıkla da karşı karşıya. Kaos yaşanan ülkede, para bulamayan insanlar şimdi de yiyecek arıyor

Aç kalacaklar
'ta kargaşa sürüyor. Bankaların kapalı olması na yol açarken; Rumlar ekmek ve sütsüz kalma tehlikesiyle de karşı karşıya kaldı. Rumlar, 260 euro limit konulan bankamatiklerin önünde gün boyunca büyük kuyruklar oluştururken, acil ihtiyaç dışındaki alışverişler durma noktasına geldi. Güney Kıbrıs piyasalarının, temel gıda maddeleri olan ekmek, süt ve etsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı da belirtildi. Rum Politis gazetesi ve diğer gazeteler, toptancıların bu temel ürünleri ve hammaddelerini veresiye satmayı reddettiğini yazdı. Gazete, şirketlerin, bankaların kapalı olması nedeniyle likiditeye gereksinimi olduğu bahanesini ortaya koyduğunu, ürünlere nakit teyidi almadan bunları depolardan çıkarmadığını kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.