Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.03.2013 Gazete
ABONE OL

İtirazım var!

Araç sürücüleri dikkat! Kesilen na itirazınız varsa, 15 gün içerisinde sulh ceza mahkemelerine başvurabilirsiniz. Bu süre aşılırsa ceza kesinleşiyor

Araç sahipleri dikkat!
Başta İstanbul olmak üzere özellikle büyük şehirlerde hemen her köşe başındaki polisler araçları durdurmadan ceza kesmeye başladı. Bu cezalar çoğalınca vatandaşların da tepkisi arttı. Gelen tepkiler üzerine , araç sürücülerinin kesilen trafik cezalarına 15 gün içerisinde sulh ceza mahkemelerine müracaat ederek itiraz edebileceklerini açıkladı.

15 GÜNÜ GEÇMESİN
Cezaların peşin olarak ödenebileceğinin hatırlatıldığı açıklamada; kanun yoluna başvurmadan önce ödeyen kişiden bunun 4'te 3'ünün tahsil edildiğine dikkat çekildi. Peşin ödemede, kişinin bu karara karşı kanun yoluna başvurma hakkını etkilemeyeceğinin altının çizildiği açıklamada, şöyle denildi: "Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı'na 15 gün içerisinde sulh ceza mahkemesine itiraz edebilirsiniz. Bu süreyi geçirirseniz ceza miktarı kesinleşir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.