Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.02.2011 Gazete
ABONE OL

Ucuzluk geliyor

lerle rekabet edemeyen bakkallardan sonra pazarcılar da birleşiyor. Pazarcılar, yeni yasayla sebze-meyveyi üreticiden alıp yüzde 30 daha ucuza satacak

Ucuzluk geliyor
HİPERLERİN elindeki sermaye gücüyle, özellikle semt pazarlarının kurulduğu gün fiyat rekabetine girmeleri pazarcıları da isyan ettirdi. Hal Yasası ile birlikte hipermarketlerin taze sebze-meyveyi hale uğramadan direkt üreticiden almalarının yolunun açılmasıyla birlikte, rekabet şansının da ellerinden alınacağını düşünen pazarcılar, birleşip kooperatif kurmaya karar verdi.

250 BİN ESNAF BİRLEŞİYOR
İstanbul Pazarcılar Odası'nın öncülüğünde 500 semt pazarının başlatacağı birleşme hareketi ile tıpkı büyük hipermarketler gibi ürünü tarladan alıp pazarda satacaklarını dile getiren İstanbul Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün, "250 bin esnaf birleşip ürünü tarladan alıp pazarda satacağız. Böylece halk taze meyve-sebzeyi yüzde 30 ucuza yiyecek" dedi. 22 Mart'ta yürürlüğe girecek Hal Yasası ile
aracıların fiyat üstündeki etkisi azalacak.

kalan karakter 1000

Ahmet taş Ahmet taş

bizler on kişi bir araya gelemiyoz ikiyüz elli bin kişi nasıl gelecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.02.2011 11:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.