Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.10.2010 Gazete
ABONE OL

Komşu yine karıştı

Hükümeti protesto eden memurlar Akropolis tapınağını işgal etti

Komşu yine karıştı
, ve 'nin 110 milyar dolarlık desteğine rağmen hâlâ le boğuşurken, ülkede gösteriler dur durak bilmiyor. Kültür Bakanlığı'nda sözleşmeli olarak çalışan memurlar, sözleşmelerinin yenilenmesini reddeden hükümümeti protesto etmek amacıyla Atina'nın sembolü Akropolis tapınağına çıktı. Memurlar, binlerce turistin şaşkın bakışları arasında kendilerini Akropolis tepesindeki antik Parthenon tapınağına hapsetti. Tapınağı çevreleyen demir parmaklıkların kapısındaki kiliti değişitiren göstericiler, hem turistlerin, hem de korumaların tapınağa girmesine engel oldu. Yaklaşık 2 saat süren işgal, güvenlik kuvvetlerinin tapınağı çevreleyen yan parmaklıklardan içeri girerek göstericileri tutuklamalarıyla sona erdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.