Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 24.07.2019 08:53
  • Son Güncelleme: 24.07.2019 08:53

? İşte ve !

ve ! ? tercih dönemi için geri sayım başladı. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite , başarı sıralamaları ve kontenjanları araştırılmaya başlandı. Öğrenciler üniversite taban puanları ve başarı sıralaması nedir sorusuyla ilgili detayları araştırıyor. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte YKS tercih dönemine ilişkin merak edilenler... Adaylar tercihlerini,T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde 'nin https://ais.osym.gov.trinternetadresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır.

Hangi üniversite kaç puanla öğrenci alıyor?

YKS tercihleri için geri sayımın başlamasının ardından tercih yapacak olan öğrenciler 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Üniversite taban puanları ve başarı sıralaması hakkındaki detaylar da araştırılıyor. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylar ön lisans programlarını, Alan Yeterlilik Testi (AYT) veya Yabancı Dil Testi'nin (YDT) ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alanlar lisans programlarını tercih edebilecek. Adaylar, tercih işlemlerini T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile 29 Temmuz'a kadar ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden bireysel olarak gerçekleştirecek. İşte 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban tavan puanları! Hangi üniversite kaç puanla öğrenci alıyor?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.