Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 08.04.2019 10:25
  • Son Güncelleme: 08.04.2019 10:25

giriş ile sınav sonuçları öğrenme! 2019 MEB giriş sayfası!

sistemi, son günlerde sıklıkla ziyaret edilen sayfalar arasında. 2018-2019 eğitim öğretim yılının 2. dönem sınavlarına katılan öğrenciler sınav sonuçlarına sistemi üzerinden ulaşabilecek. Öğretmenler sınavları okuduktan sonra e-Okul'a not bilgilerini giriyorlar. Peki, e-Okul VBS giriş ile sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

2. dönem sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

giriş nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrenci velilerini bilgilendirmek adına ve öğrencilerin okul ile işlemlerini kolayca yapabilmesi için uygulamaya alınan sistemi, 2. dönem sınavlarının yapılması ile birlikte ziyaretçi akınına uğruyor. Öğretmenler tarafından sınav sonuçları e-Okul sistemine girilir ve öğrenci ya da velileri buradan notları görüntüleyebilir. Peki, e Okul VBS giriş nasıl yapılır? İşte e-Okul VBS giriş sayfası...

E-OKUL VBS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Son günlerde 2. dönem sınavlarının yapılmasıyla öğrenci ve veliler notları merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlğınca uygulamaya sunulan e Okul sistemine https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden giriş yapılır. Bu sayfa üzerinde iki tane giriş paneli vardır. Bunlardan ilki okul yönetiminin kullandığı, ikincisi ise öğrenci velilerinin kullandığı paneldir. Öğrenci ve velilerin e-Okul sistemi üzerinden işlem yapabilmesi için sağdaki ekrana yani veli bilgilendirme giriş ekranı üzerinden gerekli bilgileri girerek sisteme giriş yapması gerekiyor. Sisteme giriş yapıldıktan sonra sol ekranda gelen pencereler üzerinden not bilgisi, devamsızlık bilgisi ve birçok okul ile ilgili işlemlerin görebilirsiniz.

E-OKUL İLE HANGİ BİLGİLER GÖRÜNTÜLENEBİLİR?

2007 yılında MEB tarafından hizmete sokulan e-Okul sistemi, birçok yeniliği eğitim hayatımız ile buluşturmuş durumda, bunlardan bir tanesi de öğrenci öğretmen görüşmeleri. Bu konu artık beklenmesi gereken bir toplantı veya birkaç saat sürebilen toplu öğretmen görüşmeleri gibi durumlardan çıkmış durumda. Hem veli, hem öğrenci hem de öğretmenler için giriş seçenekleri bulunan e-okul, bir öğrencinin eğitim öğretim hayatı boyunca yaşanan kayda değer veya ayrıntılı birçok gelişmeyi kayıt altında tutuyor.

Bütün devlet ve özel ilköğretim okulları, ortaöğretim ve özel eğitim kurumları, resmi işlem ve duyurularını e-okul sistemi üzerinden yürütmektedir. Ancak, e-Okul yalnızca okullarla ilgili olan gelişmeleri içermez. Aynı zamanda, ortak düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarının duyuruları, sınav sonuç açıklamaları da e-Okul sistemi üzerinden öğrencilere ulaştırılır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.