SON DAKİKA: Başkan Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü
11.05.2021 04:32

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinli Müslümanlara yönelik saldırıları sürerken Başkan Recep Tayyip Erdoğan siyonist saldırıya karşı diplomasi trafiğine hız verdi. Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.


'in 'ya ve Filistinli Müslümanlara yönelik saldırıları sürerken Başkan Recep Tayyip Erdoğan siyonist saldırıya karşı diplomasi trafiğine hız verdi. Erdoğan, Kralı 2. Abdullah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan ve Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın görüşmesinde İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

BAŞKAN ERDOĞAN ABBAS VE HENİYYE İLE DE GÖRÜŞMÜŞTÜ
Başkan Recep Tayyip Erdoğan öğle saatlerinde ve ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan görüşmelerde İsrail'in 'teki saldırılarını "terör" olarak nitelendirerek Filistinlilere yaşatılan zulmü en sert şekilde kınadı.

İsrail'in uyguladığı terörü ve işgali durdurmak için başta i olmak üzere tüm dünyayı harekete geçirmek üzere ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Başkan Erdoğan, 'nin her zaman Filistin davasının destekçisi olmaya, Filistinli kardeşlerinin yanında durmaya ve Kudüs'ün izzetini korumaya devam edeceğini belirtti.