HDP’nin şeffaflık çağrısına İYİ Parti’den tepki: CHP buna cevap versin

HDP’nin şeffaflık çağrısına İYİ Parti’den tepki: CHP buna cevap versin

24.02.2020 19:40

Terör örgütü PKK’nın siyasi konumunda bulunan HDP’nin CHP’ye yaptığı “ittifakı gizlemeyelim” çağrısı ittifakın diğer ortağı İYİ Parti’yi telaşlandırdı. Pervin Buldan’ın “itifakı açık açık söyleyelim” çağrısına İYİ Parti’den yanıt geldi. “Bu konuya CHP cevap versin” diyen İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu HDP ile bir birliktelik kurmadıkları iddiasını da sürdürdü.


Terör örgütü PKK'nın siyasi konumunda bulunan HDP'nin CHP'ye yaptığı "ittifakı gizlemeyelim" çağrısı ittifakın diğer ortağı İYİ Parti'yi telaşlandırdı. "Bu konuyu CHP açıklasın" diyen İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu HDP ile bir birliktelik kurmadıkları iddiasını da sürdürdü.

Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:
CHP cevabını versin. Biz durduğumuz yerde duruyoruz. HDP bizim ittifak bileşenlerimizden birisi değil. Terörle arasına mesafe koyamayan bir siyasal organizasyon Türkiye partisi olamaz. HDP önce PKK ile şeffaflaşsın PKK ile arasına mesafe koysun örtülü, örtüsüz gizli kapaklı ne diyorsa bu imaların arkasında esas HDP'nin problemi PKK ile olan örtülü, örtüsüz dolaylı, direk, gizli, açık irtibatını ittifakını nihayetlendirmelidir. Önce çocuklarımızın katillerine katil demeyi öğrenecekler. Ondan sonra siyasi değerlendirmelerin üzerine bir cümle kurabiliriz.

HDP İLE YAKINLAŞMA İP'TE İSTİFALARI GETİRDİ
Yavuz Ağıralioğlu HDP ile ittifakı kabul etmese de parti içindeki bir çok isim HDP ile yapılan yakınlaşmadan rahatsız olduğu için istifa etmişti.

BULDAN'IN ÇAĞRISI
HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'dan CHP'ye 'gizli' ittifakı resmileştirme çağrısı gelmişti. Buldan, "İttifaklar şeffaf olmalı, açık olmalı, insanlar kimin kiminle ittifak yaptığını bilmeli ve tercihini buna göre yapmalı. Birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence" yorumunda bulunmuştu.

kalan karakter 1000

KARAKALEM KARAKALEM

İYİ PARTİİİİİİİ. HİÇ İYİ DEĞİLSİN, SİZ İTTİFAKI GİZLESENİZ DE İÇİNDE OLDUĞUNU ORTALAMA ZEKALI BİRİ RAHATÇA ANLAR. MİLLETİN ZEKASINI KÜÇÜMSEMEYİN YOKSA SİZ KÜÇÜLÜRSÜNÜZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.02.2020 10:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.