Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.02.2020 12:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.02.2020 14:04
ABONE OL

'nin "ittifakı gizlemeyelim" çağrısına ne yanıt verecek?

Eş Genel Başkanı ’ın ’ye “İttifakı gizlemeyelim” çağrısını köşesine taşıyan Sabah gazetesi yazarı , “CHP'nin HDP'yle yaptığı işbirliği bu partiye büyük şehirlerde seçim zaferleri getirirken, bir diğer ortak olan İYI Parti'nin bu işbirliğine muhalefeti, İYI Parti'den kopmaları getiriyor. İYI Parti'deki istifalar ve siyasette yeni blok tartışmaları sürerken HDP'den kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı CHP'ye "Cesur olun" çağrı geldi. HDP'nin çağrısına CHP'den gelecek yanıt doğal olarak çok merak ediliyor” ifadelerini kullandı.

CHP HDP'nin ittifakı gizlemeyelim çağrısına ne yanıt verecek?

İşte Barlas'ın yazısından konuyla ilgili bölüm:
Bütün gerginliklere ve olumsuzluklara karşı, siyasette gerçeğe dönük arayışların da gündemde bulunması iyimserlik sebebi olabilir.

Bu gerçeğe dönük arayışlara örnek olabilecek son bir çıkış, Eş Başkanı 'dan geldi.

CESUR OLUN
Hafta sonu kongreye hazırlanan HDP'nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan verdiği bir röportajda, "Yeni ittifakların olması gerektiğini savunan bir partiyiz. Şeffaf olmalı, açık olmalı, birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence. Biz kadınlar olarak tiyatro oyununda birlikte bu görüntüyü verdik, bu cesareti gösterdik. Bu cesareti herkesin göstermesi gerek. Bir dahaki seçimlerde daha açık daha şeffaf birlikteliklere ihtiyaç olacağını düşünüyorum" mesajı gönderdi.

İYİ PARTİ PROBLEMLİ
CHP'nin yerel seçimlerde HDP'yle yaptığı işbirliği bu partiye büyük şehirlerde seçim zaferleri getirirken, bir diğer ortak olan İYI Parti'nin bu işbirliğine muhalefeti, İYI Parti'den kopmaları getiriyor. İYI Parti'deki istifalar ve siyasette yeni blok tartışmaları sürerken HDP'den kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı 'ye "Cesur olun" çağrısı geldi.

HDP'nin çağrısına CHP'den gelecek yanıt doğal olarak çok merak ediliyor.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.