Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.02.2020 10:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.02.2020 18:07
ABONE OL

'den 'ye açık çağrı: Çekingenliği üzerinizden atın! İttifakı gizlemeyelim

'nin seçimlerde ittifak yaptığı fakat bunu partinin belli kesiminin tepkisinden korktuğu için açıkça dile getiremediği 'den çağrı geldi. Kongreye hazırlanan HDP, CHP'ye ittifakı resmileştirme teklifinde bulundu. HDP Eş Genel Başkanı , "Çekingenliği üzerinizden atın! İttifakı gizlemeyelim. Şeffaf ve açık olalım" dedi. İzmir Kınık'ta konuşan Başkan Erdoğan da söz konusu ittifaka ilişkin "Cumhur İttifakı, Millet İttifakı adı altında terör örgütleriyle el ele olanlara karşı duranların ittifakıdır." dedi.

İttifakı gizlemeyelim

İYİ Parti'deki istifalar ve siyasette yeni blok tartışmaları sürerken 'den kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı 'ye çağrı geldi. HDP Eş Başkanı , "Şeffaf olmalı, açık olmalı, birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence" yorumunu yaptı.

İYİ Parti'de yaşanan istifalar 'yı hareketlendirirken, kulislerde yeni ittifaklar tartışılmaya başlandı.

CHP, 24 Haziran genel seçimlerinin ardından iş birliğine başladığı HDP ile birlikteliğini 31 Mart yerel seçimlerinde de üstü örtülü bir biçimde devam ettirmişti. CHP, HDP'nin desteği ile büyükşehir belediyelerinde kazanımlar elde etti.

HDP'Lİ BULDAN: İTTİFAKI GİZLEMEYELİM
'ın haberine göre; İYİ Parti'de istifalar sürerken, HDP'den kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı CHP'ye çağrı geldi. Hafta sonu kongreye hazırlanan HDP'nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan verdiği bir röportajda, "Yeni ittifakların olması gerektiğini savunan bir partiyiz. Şeffaf olmalı, açık olmalı, birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence. Biz kadınlar olarak tiyatro oyununda birlikte bu görüntüyü verdik, bu cesareti gösterdik. Bu cesareti herkesin göstermesi gerek. Bir daha ki seçimlerde daha açık daha şeffaf birlikteliklere ihtiyaç olacağını düşünüyorum" mesajı gönderdi. Çağrıya CHP'den gelecek yanıt merak ediliyor.

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE EL ELELER"
İzmir Kınık'ta konuşan Başkan Erdoğan da söz konusu ittifaka ilişkin "Cumhur İttifakı, Millet İttifakı adı altında terör örgütleriyle el ele olanlara karşı duranların ittifakıdır." dedi.

kalan karakter 1000

Ulvi Ungay Ulvi Ungay

Düşündüm de bu ittifakın neresinin gizli olduğunu bulamadım.Yoksa Hdp'lilerin kastettiği şey Ankara ve İstanbul ve Chp li büyükşehir belediyelerine eş belediye başkanı atamakmı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.02.2020 12:44
Ulvi Ungay Ulvi Ungay

Bu ittifakın neresi gizli

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.02.2020 11:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.