Başkan Erdoğan, Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ı ölüm yıldönümünde andı

Başkan Erdoğan, Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ı ölüm yıldönümünde andı
27.02.2020 17:06

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Siyaset Akademisi’nin açılış dersinde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, ''Siyasette sembol isimler vardır. Menderes, Özal, Erbakan, Türkeş gibi geride bıraktıkları eserlerle hayırla yad ediyoruz. Bugün merhum Erbakan'ın vefat yıldönümü. Erbakan hocamızdan çok şeyler öğrendiğimi söyleyebilirim. Bir büyük ilim, devlet ve siyaset adamıydı. İnandığı değerler uğuruna mücadele eden hocamız tüm ümmet için çalışmaya vakfetmişti.'' dedi.


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Siyaset Akademisi'nin açılış dersinde konuştu.

ERBAKAN'IN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
Siyasette sembol isimler vardır. Menderes, Özal, Erbakan, Türkeş gibi geride bıraktıkları eserlerle hayırla yad ediyoruz. Bugün merhum Erbakan'ın vefat yıldönümü. Erbakan hocamızdan çok şeyler öğrendiğimi söyleyebilirim. Bir büyük ilim, devlet ve siyaset adamıydı. İnandığı değerler uğuruna mücadele eden hocamız tüm ümmet için çalışmaya vakfetmişti. Bu ülkenin kendi uçağını, otomobilini, silahını yapabileceğine yürekten inanıyordu. Kurucusu olduğum partimizde merhum hocamızın önünü açtığı pek çok arkadaşımız var.TWITTER'DAN PAYLAŞTI

Başkan Erdoğan AK Parti Siyaset Akademisi'nin açılış dersinde andığı Necmettin Erbakan için Twitter hesabından da bir paylaşım yaptı. Erdoğan, "Vefatının 9. yılında rahmetli Erbakan Hocamıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim onu cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın." ifadelerine yer verdi.