Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 02.07.2014 Gazete
ABONE OL

Bu kararlar Fener'i 'ar

137 sayfa ve 587 maddeden oluşan gerekçeli kararda 'li yöneticilerin 4 maçta yaptıklarının belirlendiğini vurgulayan ifadeler kullanıldı. , Fenerbahçe'yi daha az maçta suçlu buldu. Ama buna karşın verilen cezanın daha fazla olması gerektiğini de savundu ve "UEFA'nın cezaları ölçülüdür" dedi

Bu kararlar Fener'i CAS'ar
'ın gerekçeli kararı ortaya çıktı. CAS hakimleri 'ye UEFA'nın, müsabakalara katılım için doldurduğu "temizim" formundan dolayı ceza vermesini tek başına yeterli görmedi, cezanın azlığına vurgu yaptı. "TFF'nin F.Bahçe'yi suçsuz bulması, F.Bahçe'nin UEFA kurallarını ihlal ettiği anlamına gelmez" denilen kararda, "TFF yetkililerinin maçlarla ilgili raporları sınırlı etkiye sahiptir. Sahaya bakılarak anlaşılamaz" ifadelerine yer verildi. Yargıtay kararının kendisini bağlamadığını belirten CAS, 6022 sayılı kanuna da bağlı olmadığını ve kararlarını etkilemediğini vurguladı.

GEREKÇELİ KARARIN TAMAMI 587 MADDE

CAS'ın gerekçeli kararı 137 sayfa ve 587 maddeden oluşuyor. Yargılamanın adil olmadığına dair tarafların herhangi bir itirazı olmazken Fenerbahçe CAS'a yaptığı itirazda UEFA'nın Olimpiakos Valou ve Fenerbahçe davalarında izlenen yola ve benzerliğe vurgu yapılıyor ve aynı suçtan 2 kez ceza verilemeyeceği belirtiliyor. İşte CAS'ın gerekçeli kararları:

ŞİKE İŞLENEN SUÇ İÇİN UYGUN KELİMEDİR!

Yargılama esnasında 'Şike' kelimesi işlenen suç için uygun bir kelimedir. CAS, dava sırasında F.Bahçe'yi UEFA Disiplin Kurulu tarafından suçlu bulunduğu 5 maçla sınırlı tutacaktır. UEFA, Fenerbahçe'ye duruşmadan kısa bir süre önce delilleri sundu. Savunma makamı bu delilleri görmemiş olsa da, zaten kendileri tarafından bilinen tercümelerden oluşuyor.

ANLAŞMANIN SAĞLANMASI YETERLİ

İBB-F.Bahçe maçında şike yapılmıştır. İbrahim Akın ve Fahri Tatan arasındaki tape, İ. Akın'a F.Bahçe tarafından gol atmaması karşılığı para verildiğini desteklemektedir. Parayı kimin verdiği verdiği net olmasa da, (hiç para verilmemiş olsa bile) anlaşmanın sağlanması yeterlidir.

SİVASSPOR MAÇI İÇİN İLGİNÇ TESPİT!

Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun aracılar vasıtasıyla, Sivas maçında şike yapma amaçlı Sivaslı bazı futbolculara ulaştıkları tespit edilmiştir. 400 Bin TL bilet parası kabul edilmiştir. ŞİKE amaçlı kurulan bir organizasyonun varlığı ve lideri ortadadır. CAS, Fenerbahçe'nin "ilk çektiğim ceza şimdi aldığım cezadan düşülsün" tezini geçerli bulmamıştır.

SAHAYA BAKARAK ŞİKE ANLAŞILMAZ


CAS, UEFA Disiplin Kurulu ve UEFA Tahkim Kurulu'na nazaran daha az suç üzerinde hüküm vermiş olsa da, daha ağır ceza verilmeliydi. Verilen ceza ölçülüdür... TFF yetkililerinin maçlarla ilgili raporları sınırlı etkiye sahiptir. Sahaya bakılarak şike anlaşılamaz. TFF'nin suçsuz bulması UEFA kurallarının ihlal edilmediği anlamına gelmez.

İLHAN EKŞİOĞLU NEDEN SEVİNDİ

F.Bahçe'nin finansal raporları sınırlı etkide delildir. Para transferi olmadan şike teşebbüsünde bulunulabilir. Şike teklifini kabul eden bir oyuncunun kötü oynaması gerekmez. İLHAN Ekşioğlu'nun kaleci Gençlerbirliği kalecisi Serdar Kulbilge'nin FB'ye karşı oynayacak olmasına sevinmesi şüphelidir. Tersi duruma sevinmesi gerekirdi

ULAŞ ÖZDEMİR

kalan karakter 1000

kartal kartal

Aziz Başkan seyircinide dümen suyuna aldın helal olsun üstüne yok valla bu işleri iyi beceriyorsun işler ters gittimi kavga çıkarıyorsun bak bazı yayın organları bile senden tırsmiş aleyhine bişey yazamıyor Mahmut Usluda senin çırağın iyi yetişmiş yanında insanların ekmeğiyle oynama zaten onu yapamazsın çünkü Rızkı Allah veriyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.07.2014 14:11
GS 42 GS 42

Türkiye de yeniden yargılama komedisi Avrupalıları ilgilendirmiyor.Sanki bu komedi yargılamadan sonra aklandınız da ş.ligi hayali görmeye başladınız. Zaten yeteri kadar rezil oldunuz daha fazla olmayın UEFA nın başka işi yok fener ve trabzon'un şikayetleriyle uğraşıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 02.07.2014 15:24
ZOR, AZİZ BEY ZOR ZOR, AZİZ BEY ZOR

DİYARBAKIR ,ERGANİLİ AZİZ YILDIRIMIN İŞİ ZOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 02.07.2014 14:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.