;

Gezi'si

İki yabancı misyon temsilcisi 'ye gitti. Gezi Parkı eylemlerine destek istedi. Ancak partililer "Bizim meselemiz çözüm süreci" dedi...

Başbakan Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Salı günü parti grubunda "Kürtler oyunu gördü, tuzağı hissetti" dedi.

Bu sözlerin arkasında ise önemli bir olayın olduğu belirlendi. Buna göre Gezi Parkı eylemleri patlak verdiğinde iki yabancı misyon temsilcisi, 'li milletvekilleri ile görüşmek için Ankara'ya gitti.

Buluşma, Ankara Gölbaşı'nda gerçekleşti. Yemekli toplantıda yabancı misyon temsilcileri BDP'li heyete "Neden Gezi'ye destek vermiyorsunuz?" dedi.

Ardından da şu telkinlerde bulundu: "Kürtler'in de demokratik taleplerini elde etmesi için güçlü bir şekilde Gezi eylemlerine destek vermesi gerekiyor. Bu Kürtler için çok önemli bir fırsat." '

BÜYÜK BİR UMUT VAR...
' Bu görüşmenin ardından Gezi olayları BDP'nin parti grubunda tartışıldı. Bazı vekiller "Gezi'ye destek verelim" dedi. Ancak genel çoğunluk aynı yönde görüş bildirmedi.

"Bizim meselemiz çözüm süreci. Bu olaya dahil olmamız süreci bitirir. Kendi insanımıza bunu anlatamayız" diyerek oynanmak istenen oyunu boşa çıkardı.

Bazı vekiller, Gezi'ye destek vermek isteyen vekilleri de ikna etti. Onlara "Doğu ve Güneydoğu'da süreç için büyük bir umut var. İmralı ile görüşmelerde de sürecin kesinlikle farklı nedenlerle kesintiye uğratılmaması isteniyor" dedi.

Gezi'ci vekiller de ikna edildi. Başka yerlerde benzer görüşlerin dile getirildiği de öğrenildi. Böylece tüm BDP tabanını meydana dökme amacı sonuçsuz kalmış oldu.

Mehmet ALİ BERBER


Etiketler: ,
  • 28 Haziran 2013, Cuma

kalan karakter 1000

hüseyin sungur hüseyin sungur

Bu son derece samimi ve devlet aidiyetiyle ilgili hoş bir durum. Ama sağda solda yayınlanmakta olan "yeni talepler - yeni adım at" istemlerini,ciddi olarak gözden geçirmelidir BDEPELİLER. En önemlisi şudur = BDEPE , Türkiye'nin mi,yoksa sadece KÜRTLERİN mi partisi olacaktır! Sadece KÜRTLERİN partisi olma istemi,refleksi,daima tepelerinde bir BÖLÜCÜLÜK gölgesini taşıyacaktır. Bunu BDEPE içinde eminim gören ve anlayan bir kaç zihin vardır en azından... Mesele , memleketin bağımlılığına karşı durmak, en azından ciddi bir burjuva demokrasisi tesis edilmesine ,temel hak ve özgürlüklere , en kötüsü , feodaliteye karşı, birlikte mücadele etmektir...saygılarımla ... TARSUSLU

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 28.06.2013 14:04
bir vatandas bir vatandas

kim bu yabanci misyoncular
lutfen yayinlayin biz de bilelim
ben eski bir chpli olarak bu olayi nefretle kiniyorum
ve AKP yi buyuk lugunden dolayi kutluyor ve destekliyorum
bu hareketin masum bir hareket oldugunu da sanmiyorum.
gozu donmus, "hosafin yagi az "diye isyan eden yeniçerililere benzettim buolayi.
husrana ugradim. Turkiyenin bu okumus takiminin bukadar agresif olabilecegi beni hayal kirikligina ugratti. CHP de bitti benim için. (zaten kiliçdaroglu bitirdi bu partiyi.)
siddet hangi partiden gelirse gelsin ona karsiyim . herseyden once bir demokrat olarak demokrasi vazgeçilmezimdir benim. bu ortaçag oyunlari ortaçagda kaldi. bu olaylari duzenleyenler de derslerini aldilar, bundan sonra da alacaklar.
içimdeki ofkeyi anlatacak kelime bulamiyorum, insanlari aptal yerine koyanlar aptaldir bence
selamlar
bir vatandas


Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 28.06.2013 12:39
Hakan_58 Hakan_58

hakkımı helal etmiyorum...

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır6
cevapla 28.06.2013 09:55
Hakan_58 Hakan_58

Sabah haberlerde dinledim ve Türkiyenin zararının 250 tirilyon olduğunu sözlediler. Sayın Başbakanım ve bu Türkiye Cumhiriyeti savcılarına bir vatandaş olarak sesleniyor ve diyorumki..Bu olaylara çanak tutan sözde sanatçılardan M.ali alabora, Levent Kırca, Halit ergenç, bergüzar korel ve diğerleri...Sözde gazeteciler,CNN ve bbc muhabirleri, Siyasi partilerde kendilerini milletvekili dokunulmazlığını kullanarak kışkırtıcılık yapan sözde vekiller,Ülkenin dev projelerini istemeyen ve sözde taksim platformu ama gerçekte siyonist batının ajanları ve vatan hainleri, illegal sol örgütler ve bilhassa almanyadan gelen pravakatör ajanlar..Sayın başbakanım ve sayın savcılarım ben bir vatandaş olarak yukarda yazdıklarım ve daha isimlerini bilşmediklerim bir çok gurup ve insanlar ülkemizin huzurunu tehdit etmiş ve maddi ve manevi zarara uğratmış bizleri aşırı derecede tedirgit etmişlerdir..Bunlara bu yaptıklarının hesabını sormaz iseniz ve cezalandırmazsanız sizlere hem bu dünyada hemde hak divanın

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır11
cevapla 28.06.2013 09:55
eylem eylem

bütün yazdiklariniza bende katiliyorum.bu insanlar vatan topraklari icinde calisip türkiyeden kazandiklarini yurt disida yatirim yapan ,türkiyenin ilerlemesini cekemeyen ,daha dogrusu devletimizin basarisini hazmedemeyen güclerini dis mihraklardan alan vatan hainleridir.savcilarimiz geekeni yaparlar.umarim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 28.06.2013 16:11
vatanperver vatanperver

oynan oyunu görüp hala eylemcileri savunan zihniyet varsa ben onları hain olarak görürüm hainler birde dunyaya TR yi sikayet ediyorlar Elit tabaksa satılmıs tabaka artık hersey ortada ismi belli el it ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 28.06.2013 13:52
alipapa alipapa

Rayiç para değerlerimiz arasında trilyon diye bir rakam yok.Eski para kullanmak kanunen suçtur ve kimse kusura bakmasın külliyen ayıptır.Türkiyenin 2013 bütçesi 600 küsur milyar liradır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır10
cevapla 28.06.2013 11:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.