CHP +1= Skandal

CHP'nin hareketli gündemine yeni bir bomba eklendi. TAKVİM'in edindiği bilgilere göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, etkili bir TV kanalına sahip olmak için partili belediyelerden para toplanmasını istedi. Sheraton'daki toplantıdan sonra paralar Erdoğan Toprak'ın Levent'teki ofisine teslim edildi. Ancak nereye gittiği bilinemedi.

Kaynak GAZETE Giriş Tarihi 06 Ocak 2015 Güncelleme 06 Ocak 2015, 00:46
CHP +1= Skandal

İÇİNDEKİLER

Şişli'de eski Başkan Mustafa Sarıgül'ün yeni Başkan Hayri İnönü'yü ölümle tehdit etmesinden sonra başlayan olaylar çığ gibi büyüyor! CHP'nin lideri Kemal Bey'in partiyi toplamakta yaşadığı sıkıntı ortada! Aydın Bey ve medyasının dün "ÇARE SARIGÜL" olarak ortaya çıkardığı (Gürsel Tekin söylüyor!), şimdi ise harcadığı isim PARTİYİ fena halde karıştırmış durumda! Gürsel Tekin'in "Zaten onlar önceden birlikteydi! Sarıgül ile İnönü'yü biz tanıştırmadık!" gibi çok ilginç ifadeleri dün basındaydı!
Ama bugün konumuz çok farklı!
Kemal Bey'in hayatını daha da zora sokacak olayların arefesindeyiz! Birazdan bunu göreceksiniz!
CHP karıştı bir kere! Kontrolün kimin elinde olduğu belli değil! DİZAYN edilen (Yine Gürsel Tekin söylüyor!) parti, şimdi hangi duvara çarparak duracak belli değil! Kasetle gelenlerin nasıl TASFİYE edileceği büyük merak konusu!
Neyse...
Biz konumuza dönelim...
CHP'de birkaç kişinin bildiği ama bizim yeni öğrendiğimiz toplantıya gidelim... ŞİMDİLİK İSİM VERMEYECEĞİZ! O toplantıyı anlatanlar, oraya DAVET edilenlerden birkaçı! Yani olay sanıldığından çok daha vahim! Okuyunca şoke olacaksınız!
Hiç vakit kaybetmeden CHP'nin "SIR DOLU" toplantısına gidelim...
Kemal Kılıçdaroğlu kendisine ait bir televizyon kurmak için düğmeye basmaya karar verir! Erdoğan Toprak Bey de bu işin düşünce kısmında önemli bir yere sahiptir! Hatta kurgunun büyük bölümünde Erdoğan Bey'in imzası bulunmaktadır! CHP lideri, arkadaşlarını görevlendirir. İSTANBUL'da, ÇATALCA ve ADALAR belediyelerinin dışındaki bütün BAŞKANLARI toplantıya davet ettirir! GİZLİ GÜNDEMLE biraraya gelecek olanlar, CHP'nin yeni KANALINI inşa edeceklerdi! Çatalca ve Adalar belediyeleri paraları olmadığı için o toplantıya gelemiyordu! Yoksa onlar da CHP'liydi! Ama YOKSULU kimse sevmiyor demek ki! Kemal Bey'in düğmeye basmasından sonra ERDOĞAN TOPRAK, UMUT ORAN, BİHLUN TAMAYLIGİL, İL BAŞKANI OĞUZ KAAN SALICI tam kadro olarak İSTANBUL MASLAK SHERATON Otel'deki toplantı salonuna geldiler! Yani, GEZİ'den önce TEST yayına geçen kanalı Gezi'den sonra uçurma operasyonu!

GÜRSEL TEKİN KARŞI ÇIKTI
Dün basında çarpıcı açıklamalarını okuduğumuz GÜRSEL TEKİN, başladıktan bir süre sonra toplantıya katıldı! Kemal Bey ve Erdoğan Bey her belediyeye bütçesine, yani büyüklüğüne göre bir FİYAT LİSTESİ çıkardı! Her BAŞKAN eline cebine atıp yayın hayatına 29 NİSAN'da başlayan televizyonu uçuracaktı! Toplantıya daha sonradan katılan Gürsel Tekin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na uygun bir lisanla "Efendim uygun görürseniz bu toplantıyı böyle çok kişiyle değil de daha küçük ölçekte yapalım! Yaptığımız doğru değil" ikazında bulundu! Ancak CHP Lideri kaşlarını çatarak tek kelime etmeden Gürsel Tekin'i durdurdu! KADIKÖY, BAKIRKÖY ve BEŞİKTAŞ gibi büyük ilçelerin BAŞKANLARINDAN 500'er bin dolar alınacaktı! ATAŞEHİR ve SARIYER'den ise 2'şer milyon dolar... Daha küçük belediyeler de kendilerine düşeni eksiksiz yerine getirecekti! Amaç, UĞUR DÜNDAR'ın başına geçip profesyonel bir ekiple yöneteceği +1 KANALININ alt ve üst yapısını tamamlamaktı! Herkesin ne kadar maaş alacağı bile masada konuşuluyordu! Kemal Bey ve kurmayları bir araya gelip İstanbul'daki belediyeler üzerinden TELEVİZYON KANALINI ayağa kaldıracaklar ve böylece iktidara yürüyeceklerdi! Kemal Bey ve ekibinin BAŞKANLARA talimatı sonrası, kumanda Erdoğan Toprak Bey'e geçti! Erdoğan Bey'in LEVENT'teki ofisi KARARGAH oldu! Maslak Sheraton'daki toplantıda hazır bulunan bütün BAŞKANLAR tek tek Erdoğan Bey'in ofisinin yolunu tuttu!

PARALARI TESLİM EDİLDİ
CEPLERİ DOLU GİDENLER BOŞ çıkıyordu! Uğur Dündar ve gazeteci arkadaşlarımızın çalışması için zemin oluşturuluyordu! KANALIN daha da büyük alanlara hitap edebilmesi amacıyla gerekli malzemeler için PAMUK ELLER CEBE iniyordu! Ancak olan daha sonra oluyordu! Toplantıya katılan belediye başkanları, üzerlerine düşeni eksiksiz yapmalarına rağmen PARALAR ortada yoktu! KANALA yansıyan bir şey görülemiyordu! PARALAR verilmiş ancak ortada YÜKSELEN bir kanal bulunamıyordu! Zaten gerçek bir süre sonra anlaşılacaktı! PARALAR BUHAR olmuş, televizyona gelen meslektaşlarımız da PARASIZLIKTAN dolayı işlerini bırakmıştı!
Kemal Bey'in bastığı düğme fiyaskoyla sonuçlandı!
Erdoğan Bey'in ofisine kimler girip çıktı?
Kimler ne kadar ödeme yaptı?
İçlerinde bu teklife DİRENENLER olsa da büyük bölümü görevi niçin eksiksiz yerine getirdi? Direnenlere daha sonra ne oldu?
Toplanan PARALAR nereye gitti?
Erdoğan Bey paralar için hiç kimseye bilgi verdi mi?
Verdiyse bu kimdi?
Erdoğan Bey'e PARALARLA ilgili bir yerden talimat geldi mi?
Kemal Bey bu PARA işini daha sonra Erdoğan Bey'le konuştu mu?
Ortada bu olayı yaşayarak anlatan İSİMLER vardı!
Hepsi de bütün detayları daha da genişleterek anlatmaya hazır!
Galiba işe birinin el atması gerekiyordu! Hatta HUKUK devreye girerse her şeyi anlatmaya dünden razılardı!
Biz gazete olarak bu kadar açılabiliyorduk!
CHP gibi ciddi bir PARTİ ve ortada KAYIP milyonlar vardı!
EN başta dediğimiz gibi, İSİM vermiyoruz!
ŞİMDİLİK!
Bakalım CHP ne diyecek!
Ya da ŞİŞLİ'de olduğu gibi KEMAL BEY yine susacak mı?
Bilmiyoruz! Biz GİZLİ BİR toplantıya katılanları dinleyip aktardık!
Hepsi kayıtlı!

DOLAYLI YOLDAN iSTEDiLER
MUSTAFA ZENGİN: Benden doğrudan para isteyen olmadı. Zaten bir tek benden para alamadılar. Veremem de... Gücüm yok çünkü. O tür toplantılarda bu yüzden arkadaşlar bana "Yine para vermedin" diye takılırlardı. Televizyon için indirekt (Dolaylı) olarak para istemeye kalktılar. Milletvekili Durdu Özpolat, geldi. TV için bina kiraladıklarını söyledi. "İçerideki bölmeleri siz yaptırabilir misiniz" diye sordu. Ben de arkadaşlarımı görevlendirdim. 30-40 bin liralık bir masraf diye düşündüm. Ama arkadaşlar "Burada 500 bin TL'lik iş var"
deyince "Hemen bırakın gelin" dedim.

TAMAMI YALAN
ERDOĞAN TOPRAK: Aday olamayan bazı kişiler intikam duygusuyla hareket ediyor. Her seçim kaybedenin iftirasına alet olmamak gerekiyor. Bu iddiaların tamamı yalan. İddia edildiği gibi böyle bir para toplama olayı bulunmuyor. Bunlar seçim kaybedenlerin hezeyanıdır.

GERÇEKTEN HATIRLAMIYORUM
UMUT ORAN: CHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, "sır toplantı" konusunda TAKVİM'in sorularını cevaplandırdı. Sheraton Maslak'taki toplantıyı hatırlayamadığını söyledi. Söz, Umut Oran'da: "BİZ CHP'li belediye başkanlarıyla değişik amaçlarla çeşitli toplantılar yaptık. Ben de bu toplantılardan birçoğuna katıldım. Ancak +1 TV'nin ayağa kaldırılması, kalkındırılması ve büyütülmesi için belediye başkanlarımızla yapılan bir toplantıyı hatırlamıyorum. Bunu gerçekten hatırlamıyorum."

CEVAP VERMEDi
OĞUZ KAAN SALICI: CHP medyası oluşturmak amacıyla partili belediye başkanlarıyla yapılan toplantıda İstanbul İl Başkanı olarak hazır bulundu. TAKVİM, daha sonra bu görevinden istifa eden Salıcı'ya cevap hakkı tanımak amacıyla mesaj ve çağrı bıraktı. Ancak O, dönmedi.