;

Hürriyet kimin?

yıllarca utanılacak manşetler attıktan sonra dün tarafsızlık manifestosu yayınladı. 'Hürriyet Benim' sloganı ise yayın ilkelerinde 'İsrail'i desteklemek' olan gazete için 'Hürriyet kimin' sorusunu akıllara getirdi

Hürriyet kimin?
Hürriyet gazetesi basının yüz karası manşetlerini unuttu. Küresel komplonun taşeronluğunu yaptığını gizlemek için tarafsızlığını ilan etti. 17 Aralık komplosunu yargı ve hükümet arasında "Güç savaşı" olarak sunan Doğan Grubu, kavgada taraf olmayacağını ilan etti. Cemaatle sırt sırta verip operasyonun taşeronluğuna soyunduğunu gizlemeye kalkıştı.

ÖZAL'A HAKARET
Oysa savcının sızdırdığı bilgileri Radikal ve Hürriyet başta olmak üzere grubun internet siteleri, gazete ve TV'leri çarşaf çarşaf yayınladı. Gözaltına alınanların baştan suçlu olduğu algısının yaratılmasında başrolü oynadı. Hatta gözaltına alınmayanların bile isimleri yayınlanarak hukuk adeta ayaklar altına alındı. Hürriyet'in tarafsız yayın yalanı bununla da bitmiyor. Geçmişte demokrasiye her müdahale girişiminde bu gazete başroldeydi. Turgut Özal için "Özal sivil diktatör" manşetini atan gazete günler sonra ise Rumen lider Çavuşesku'nun idamını "Diktatörler ibret alsın" diye duyurarak ölümü şaibeli olan Özal'ın hayatını kaybetmesinde olağan şüpheli konumuna düştü. Hürriyet en çok da 28 Şubat döneminde ortaya çıktı. Şevket Kazan için "Bakan değil militan" manşeti atan gazete sonraki süreçte Necmettin Erbakan'ı siyasetten çıkartmak için "Ya uy ya çekil", 28 Şubat MGK toplantısını kast ederek "Gözler Cuma'da", Refah Partili milletvekillerin demokratik istekleri karşısında "Tahrikler bitmiyor", bir genelkurmay yetkilisin ağzından "Bu defa işi silahsız kuvvetler çözsün", diğer bir yetkiliden ise "Gerekirse silah bile kullanırız" manşetleri attı. Bugün yine sahnede olan Fethullah Gülen de "Beceremediniz, artık bırakın" sözleri ile Hürriyet'in utanç manşetini süsledi.

MUHTAR BİLE OLAMAZ
Hürriyet daha sonra ise Ahmet Kaya'ya linç kampanyasını başlatarak önce "Ayıp ettin gözüm" sonra da "Vay şerefsiz" başlıklarını atma cüretini gösterdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şiir okuduğu için siyasi yasaklı haline gelince ise "Erdoğan muhtar bile olamaz" diyen yine Hürriyet'ti. Erdoğan hükümetinde de sahne alan Hürriyet, meclisin başörtüsü hakkında kanun değişikliği için "411 el kaosa kalktı" diyerek meclisin üstünlüğünü ayaklar altına aldı. Yakın dönemde yine Başbakan Erdoğan için "Dikta heveslisi" diyen Hürriyet, kirli geçmişine rağmen kendini tarafsız gibi göstererek kaos ortamından bir kez daha beslenmeye çalıştı.

İSRAİL DESTEKÇİSİ
Tüm kirli haberciliğine rağmen tarafsızlık manifestosu yayınlayan Hürriyet'in yüzde 32.48'i Alman Axel Springer medya grubuna ait. Bu grubun gazetesi Bild'in yayın yönetmeni Kai Diekmann da Hürriyet'in yönetim kurulu üyesi. Bild'de ise Ertuğrul Özkök boy gösteriyor. Axel Springer'in 4 maddelik yayın ilkelerinin ikincisi ise "İsrail Devleti'nin hayati haklarını desteklemek" ifadesini barındırıyor.  • 29 Aralık 2013, Pazar

kalan karakter 1000

misafır misafır

Kimin bilmem ama iyi birinin olmadığı kesin.zaman ve bugünde hürriyetle yarışıyor ihanette

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.12.2013 00:23
serdar serdar

yaw arkadaş hurriyetin yuzde 52 yahudi asıllı bir almanın dır yuzde 48 yine bir başka almanındır

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.12.2013 19:58
saldıray saldıray

devlet kesinlikle bu gazetenin ve buna benzer olanların yayınını kesmeli.devlet olarak el koymalı bakın abd de devletin aleyhine bir kişi yazı yazamaz onlar yapınca basın özgürlüğüne laf yok ama biz yaparsak basının sesini kısamazsın derler.deselerde yapılması lazım.bu vatan hainlerinden kurtulmanın başka yolu yok.bakın size örnek vereyim ahmet hakanın ellerinde kasetleri var adama zorla yazı yazdırıyorlar.eğer dediklerini yapmazsa ali kırca gibi kaseti servis edecekler.bu kadar satılmış insanlarımız var biraz akıllı olmak lazım.gavurun bize faydası olmaz.bu KÜFÜR İLE İMANIN SAVAŞIDIR ANLAYIN ARTIK

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 29.12.2013 16:04
akp akp

hürriyet tek kelimeyle rezil bir gazetedir.sürekli haber veris sekline bakin,orada okunduktan sonra yapilan yorumlara bakin tamamen ayristirici.kin ve nefrete yönelik .Bazen insan diktatörlük istiyor tutup hemen kapatacaksin ama iste demokrasi diyorlarya herken kendine göre demokrsiyi bölmek icin teröricin kullaniyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 29.12.2013 14:27
misafir misafir

içimizdeki enbüyük yahudi ailesi Koç grubu ve Doğan grubunu temizlemedikçe Ülkemiz üzerindeki oyunlar hiçbir zaman bitmez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 29.12.2013 13:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.