Bugünkü
Takvim

Eğitime nakil

hastası olan Semih, 6 ay önce mutlu bir haber aldı. Organ nakliyle önce hayata ardından da okuluna döndü

ABONE OL
Eğitime nakil
'de yaşayan Semih Karabulut (13), 6.5 yıl önce hastalığına yakalandı.
Haftanın 3 günü diyalize bağlı yaşadığı için okulunu aksatan çocuğun yaşaması böbrek nakline bağlıydı. Mutlu haber 6 ay önce geldi ve Semih'e Ankara'da ölen bir gencin böbreği nakledildi. Sağlığına kavuşan Semih, artık haftanın 5 günü okula gidip, arkadaşlarıyla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyor.

FORMA İSTEMİŞTİ...
Türkiye Semih'i, Başbakan Erdoğan'ın Gümüşhane mitinginde tanıdı. Erdoğan tarafından kürsüye davet edilen Semih, organ naklinin önemini anlatmıştı. Küçük çocuk, Alex'in Erdoğan'a verdiği imzalı formayı istemişti. Başbakan da sarı-lacivert formayı Semih'e göndermişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.