Bugünkü
Takvim

Rütbeli skandal

Gül, ' liderinin can verdiği in beynini söktüler' dedi. Gözler tornavidalı adamlara çevrildi. Bu kişilerin rütbeli 2 asker olduğu tespit edildi

ABONE OL
Tornavidalı asker CD'de
'ün lideri 'nun can verdiği kazası ile ilgili bahsettiği "Tornavidalı adamların" rütbeli askerler olduğu ortaya çıktı. Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter, 25 Mart 2009'da Kahramanmaraş'ta düştü. Aradan 2 buçuk yıl geçmesine rağmen sır perdesi aralanamadı. Cumhurbaşkanı Gül'ün olaya ilişkin açıklamaları ise "suikast" şüphelerini güçlendirdi. Gül, "Helikopterin hafızası ortada yok. Bir video görüntüsü geldi. Birisi orada vidayı söküyor. Helikopterin beynini keçiler sökmedi ya" dedi. Bu açıklama, helikopterin hafıza kutusunu kimin söktüğü sorusunu gündeme taşıdı. TAKVİM ise açıklamanın perde arkasındaki detaylara ulaştı. Gül'ün "video" diye sözünü ettiği görüntülerin Çankaya Köşkü'ne CD ile gönderildiği ve görüntülerin 4 dakika sürdüğü belirlendi.

CD İNCELENECEK
CD'nin kaza soruşturmasını yürüten Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği'ne de iletildiği tespit edildi. Alınan bilgilere göre, CD'deki görüntülerde 2 rütbeli asker enkazda birtakım cihazları sökmeye çalışıyor. Askerlerin yüzleri görüntülerde net olarak çıkarken, söz konusu CD üzerinde bilirkişi incelemesi yapılacak.

Ersan ATAR

ÖZEL YETKİLİ SAVCI RESİMLERİ İSTEDİ
Helikopter kazası soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcılık, CD'yi izledikten sonra kaza bölgesinde arama faaliyetlerine katılan askerleri tek tek incelemeye başladı. Savcılık, enkazda görülen 2 askerin kimliğini belirlemek amacıyla, çalışmalara katılan 65 askerin görev yaptığı Jandarma Arama Kurtarma Birliği'ne yazı yazdı ve rütbeli-rütbesiz tüm askerlerin fotoğraflarını istedi.

kalan karakter 1000

adam adam

ergenekoncular nıye içerdelerki ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.09.2011 18:10
VATANDAŞ VATANDAŞ

SUÇLULARIN İSİMLERİ EN KISA ZAMANDA AÇIKLANARAK GEREĞİ YAPILMALI. BU VATANSEVER İNSANLARA YAPILANLARIN HESABI EN KISA SÜREDE SORULMALI

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.09.2011 11:22
erdal göçemen erdal göçemen

bu orduya nasıl güveneceksin biz bu suikastın faillerini bir an önce istiyor ve bundan sonra bu orduya güvenmiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 22.09.2011 10:11
insan olmayı unuttuk insan olmayı unuttuk

bu nasıl ınsanlık ya Allahın verdıgı canı almıyormus gıbı hayatta kalanlarıda ölume terk edıyorlar ınsanlık dısı resmen hıc kendılerını yerlerıne koydularmı acaba

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.09.2011 10:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.