Bugünkü
Takvim

İyiliğin hesabı yok

Amerika'daki seçimler için kesenin ağzını açan Yalçın Ayaşlı, Türkiye'deki kimsesizleri de unutmadı. Tam 1 milyon dolar bağışladı.

ABONE OL
İyiliğin hesabı yok
'de bilişim teknolojileri üreten Hittite Microwave Corp.'un kurucusu Türk Yalçın Ayaşlı, tam bir yardımsever. Kasım 2010'da yapılan seçimler bugüne kadar Amerika'da yapılan en pahalı ara seçimler olarak kayıtlara geçti. Hayırsever kişiliğiyle tanınan Ayaşlı 2010 yılında yapılan ara seçimlerde en fazla bağış yapanlar listesinde 8'inci sırada yer aldı. Ayaşlı, ailenin diğer üyeleriyle birlikte toplam 285 bin 400 dolar bağışta bulundu.

BAĞIŞ REKORU
Türkiye'de ile Bazaar54'ün de sahibi olan Yalçın Ayaşlı, yardımlarında Türkler'i de unutmadı. Gönlü zengin Ayaşlı, Amerika'da öğrenim gören 400 Türk gencine burs verdi. Öğrencilerin her başı sıkıştığında gittiği Ayaşlı, Türkiye'de ise kimsesizlerin babası oldu. Ünlü iş adamı Yalçın Ayaşlı, Türkiye'de kimsesiz çocuklar ve yardım dernekleri için tam 1 milyon dolarlık bağış çekini imzaladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.