Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.02.2011 Gazete
ABONE OL

Yunan pazarı

Krizdeki komşunun villaları Türkiye'de pazarlanıyor. 'nda lüks konutlar alıcı beklerken, Mikanos'taki yazlıklar 250 bin eurodan başlıyor

Yunan pazarı
ve Yatırım Fuarı dün açıldı. Fuarda en çok ilgiyi ise, Yunanistan'daki gayrimenkulleri Türk zenginlere pazarlamak için gelen Satori Real Estate'in standı gördü. Satori'nin sahibi Mary Gourgopoulu, krizdeki ülkelerinin gayrimenkullerini Türk yatırımcılara pazarlamak istediklerini söyledi. Gourgopoulu, "Bu dönemde Türk yatırımcılardan yardım bekliyoruz. Bizim amacımız Türkler'e zaten sevdikleri Yunan adalarından gayrimenkul satmak. Ayrıca Yunanlılar'a da Bodrum gibi sahil şeridinden konut bulmak istiyoruz. Amacımız Türk ve Yunanlı işadamlarını kaynaştırmak, tanıştırmak" diye konuştu.

HER BÜTÇEYE UYGUN VİLLA
Şirketin pazarladığı gayrimenkuller arasında Atina'dan Yunan Adaları'na kadar fiyatı 2.5 milyondan başlayarak 13 milyon euroya kadar değişen villa ve malikaneler bulunuyor. Sadece lüks projeler sattıklarını anlatan Gourgopoulu, Akrapolis'e komşu 3+1 lüks bir rezidans dairenin 3.5 milyon euro olduğunu söyledi. Öte yandan Yunanistan'ın en önemli turizm merkezlerinden Mikanos Adası'nda da büyüklüğü 70 ile 250 metrekare arasında değişen villaların fiyatları da 250 bin ile 1.5 milyon euro arasında değişiyor.

3.5 MİLYON EUROYA ADA
Lüks konutların yanı sıra Yunanistan'da 150 bin TL'ye de evler var. 15 yıldır Yunanistan ve Türkiye'de danışmanlık yapan Caliente şirketinin sahibi Tunç Tezer, kriz sonrasında Yunanistan'ın bazı bölgelerinde ev fiyatlarının yüzde 40 ucuzladığını belirtti. 150 bin TL'den 3.5 milyon TL'ye kadar değişen fiyatlarda ev bulabildiğini söyleyen Tezer, "3.5 milyon euroya ada bile satarım" dedi.

İSTANBUL DOĞUMLU
Yunan şirketi adına Türkiye'de gayrimenkul satışlarını yapan Mary Gourgopoulu, İstanbul doğumlu olduğunu söyledi.

ELEKTRİK BİZDEN GİDECEK
Yunan basını, AB- ve Troykası'nın Yunanistan'dan enerji piyasasının serbestleştirilmesini istediğini, bunun ise Türkiye'nin Ege adalarına elektrik vermesine 'kapının açılması' demek olduğunu öne sürdü. Gazeteler, 'Adalara Türk elektriği' başlığı attı.

OSMANLI TORUNU EV BAKTI
Osmanlı Padişahı 2. Mahmut'un 4. kuşak torunu olduğunu ifade eden Mediha Cengen Nimir de, Yunan adalarından ev bakanlar arasında yer aldı. TAKVİM'e konuşan Nimir, Osmanlı'dan kalma bir vakıflarının olduğu adalarda ev de almak istediklerini söyledi.

kalan karakter 1000

Yunus Tasci Yunus Tasci

Fiyatlar yüksek. Türkiyede yatırım daha avantajlı. Adalarda su, elektirik vs. bir çok sıkıntı var. Değmez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.02.2011 09:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.